Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Deprese, úzkosti - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 358x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je bylinka na deprese a úzkosti

Děkuji a jsem s pozdravem. Roman.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík.

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste muž nebo žena) zájem o tinkturu na úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email
info@bylinkyprovsechny.cz

Dle tradiční čínské medicíny - doporučuji posílit ledviny - vizte přednáška o příznacích oslabených ledvin a jejich posílení léčivými rostlinami a úpravou stravy zde: http://www.WebinarLedviny.cz /> Ledviny jsou místem, kde vzniká úzkost, únava a nespavost. Úzkost je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit. Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor.

Izolované využití meduňky je možné, nicméně větší účinnost je ve využití kombinace léčivých rostin.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.