Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dermatitida, zánět kůže u psa - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1328x)

Dotaz:

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu? Řeším dermatitidu kůže u psa a chtěla jsem se zeptat jestli není nějaká bylinka proti svědění a na zklidnění pokožky? Předem děkuji za odpověď

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ve veterinární fytoterapii se na KOŽNÍ nemoci zvířat (lišej, svrab, ekzémy, plísně, záněty kůe, praskliny, lupénka, pásový opar a bradavice) používají následující léčivé rostliny a to většinou ve formě nálevů, odvarů nebo nejideálněji ředěných tinktur:
BENEDIKT ČUBET, BRUSNICE BRUSINKA, BŘÍZA BÍLÁ, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ, KDOULE, MOCHNA VZPŘÍMENÁ, OLŠE ŠEDÁ, OLŠE LEPKAVÁ, OMAN PRAVÝ, ROJOVNÍK BAHENNÍ, ŘIMBABA SRTAČKOLISTÁ, ŠKUMPA KOŽELUŽSKÁ, TABÁK A VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ.

Z rostlin bych vyzdvihl tři: vlaštovičník (jen zevně, nakapat čerstvou šťávu z nati do vody v pměru cca. 1 kapka na 10 kapek vody a aplikovat na kůži), oman pravý (nálev z kořene), dvouzubec trojdílný (zevně i vnitřně). Případně na svědění je ještě vynikající MĚSÍČKOVÝ OLEJ. Na kožní plíseň kromě výše uvedeného vlaštovičníku dobře zabírá také NETÝKAVKA ŽLÁZNATÁ (tinktura z nati).

Je mimořádně důležité vědět, co je příčinou kožního zánětu, tedy dermatitidy.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.