bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Dermatitida, zánět kůže u psa - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 78x)

Dotaz:

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu? Řeším dermatitidu kůže u psa a chtěla jsem se zeptat jestli není nějaká bylinka proti svědění a na zklidnění pokožky? Předem děkuji za odpověď

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ve veterinární fytoterapii se na KOŽNÍ nemoci zvířat (lišej, svrab, ekzémy, plísně, záněty kůe, praskliny, lupénka, pásový opar a bradavice) používají následující léčivé rostliny a to většinou ve formě nálevů, odvarů nebo nejideálněji ředěných tinktur:
BENEDIKT ČUBET, BRUSNICE BRUSINKA, BŘÍZA BÍLÁ, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ, KDOULE, MOCHNA VZPŘÍMENÁ, OLŠE ŠEDÁ, OLŠE LEPKAVÁ, OMAN PRAVÝ, ROJOVNÍK BAHENNÍ, ŘIMBABA SRTAČKOLISTÁ, ŠKUMPA KOŽELUŽSKÁ, TABÁK A VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ.

Z rostlin bych vyzvih tři: vlaštovičník (jen zevně, nakapat čerstvou šťávu z nati do vody v pměru cca. 1 kapka na 10 kapek vody a aplikovat na kůži), oman pravý (nálev z kořene), dvouzubec trojdílný (zevně i vnitřně). Případně na svědění je ještě vynikající MĚSÍČKOVÝ OLEJ. Na kožní plíseň kromě výše uvedeného vlaštovičníku dobře zabírá také NETÝKAVKA ŽLÁZNATÁ (tinktura z nati). Je důležité vědět, co je příčinou kožního zánětu, tedy dermatitidy.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.