bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Detox těla - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

5 odpovědi
(stránka otevřena 561x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Jsem po 6 operacích, mám astma, léčím anémii na Fe a B12, mám alergii na nikl, cobalt, mycí prostředky na nádobí, pyl, hraničně roztoči. Na štítné žláze mám uzlík, ale nijak ho neléčím, na kontrolu mám jít až po dvou letech, nic mi nezpůsobuje. Tu a tam trpím na plicní chlamýdie, velmi často na záněty močových cest a gynekologické záněty, oboje se lehce zlepšili po urovaxomu. Hodně trpím i na gynekologické problémy a nedovírá mi nějaká klapka na žaludku.
Kdysi jsem měla mononukleózu.
A teď proč bych po Vás chtěla radu, je mi 32 let a stále přibírám. Chodím k nutričce a na dietologii, ale žádné změny se nedějí. Jsem vegetariánka a na základě alergie na nikl, mám seznam potravin, které bych měla vyloučit. Mezi ně patří i luštěniny.
Poradil byste mi prosím, jak vyčistit tělo od všeho škodlivého a čím například podpořit metabolismus a zbavit se hrozné únavy? Jakou bylinku či proceduru použít?
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na detox organismu, astenii (chronickou únavu), chudokrevnost a astmatické potíže vč. alergií doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KALISIE VONNÁ výhonky, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, BRŠLICE KOZÍ NOHA čerstvá nať nebo kořen, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ nať, LIŠEJNÍK ISLANDSKÝ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod (pozor, mírný stimulant, neužívat před spaním), ŽENŠEN PRAVÝ kořen, PAZVONEK CHLOUPKATÝ (dangšen) kořen.

Ve chvíli kdy byste měla potvrzenou chlamydiovou infekci nebo recidivující záněty močových cest se mi ozvěte (uložte nový odtaz přes http://www.BylPor.cz) a já Vám doporučím léčivé rostliny přímo na tyto potíže.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

Děkuji za doporučení, tinkturu bych si ráda objednala, ale je to hodně bylinek a moc si nedokáži představit, že užívám tolik tinktur. Budou k dispozici nějaké tinktury, kde je alespoň několik těch bylinek? Chápu, že větší účinek mají samostatně, ale tady jich je opravdu hodně.
Ještě prosím info, kdy cca budou tinktury k dispozici.
Moc děkuji.
S přáním hezkého dne a s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Psal jsem o jedné jediné směsné tinktuře ; )

Tzn. nakapala byste si třeba 25 kapek z jedné skleničky a to by bylo vše.

Odpověď na dotaz:

A kdy ji, prosím, budete mít k dispozici? Děkuji

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, pane Doktore,
Sluduji Vás Web a bohužel tinktura z výše uvedených bylin není k dispozici.
Bude v následujících týdnech k dispozici nebo mám hledat někde jinde, i když si nejsem jistá, zda tinkturu přesně v takovém složení seženu.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním hezkého dne