bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Detoxikace, očista organismu kopřivou, kopřivovým čajem

1 odpověď
(stránka otevřena 1751x)

Dotaz:

Dobrý den Moje mamka pila na jaře kopřivový čaj a po nějaké době ji začalo poševní svědění, které bylo tak nesnesitelné, že vysadila čaj a svěděni ustoupilo… Je možné, že by to bylo z toho čaje v rámci nějaké "očisty" organizmu? Mamce jsem tento čaj doporučila pít - velmi často ji bolí hlava, má problémy s nočním spánkem, trpí artrozou, bere nějaké léky na cholesterol… ap… a kopřivy rostou všude: ), ale bojí se, že svědění se znovu objeví. Mamka už je starší - 67 let. Děkuji za odpověď. P. S. Máte moc pěkně zpracováné tyto stránky: ) Marie z Brna

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vše se vším souvisí, jak říkávám, a je možné, že pití kopřivového čaje je spojené s Vámi uvedenými potížemi (tím spíš, pokud po vysazení potíže vymizely).
Na nespavost a vysokou hladinu cholesterolu v krevním séru jsou i účinnější byliny, než je kopřiva dvoudomá. Zvažte nějakou kombinaci bylin, které máte k dispozici a které jsou současně uvedené v mém webu.
Na bolesti hlavy bych doporučil užívat ráno lžičku tinktury z kopretiny řimbaby, na vysokou hladinu cholesterolu večer nějakou z bylin uvedených zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1338-vysoky-cholesterol-byliny-bylinky-babske-rady-tinktury-rezimova-opatreni-doporuceni
Jen poznámka: kopřiva by se měla trhat na sběr PŘED KVĚTEM. Takže nyní jen "otavovou kopřivu", tj. tu, která byla posekána a následně znovu v létě vyrostla.
Pojem "detoxikace" moc rád nemám. Je to uměle vytvořený pojem, za účelem výdělku určitých osob. Tělo jako takové se čistí samo a stačí k tomu jen žít zdravě, tj. jíst vyváženou stravu (ovoce, zelenina, ryby, vláknina ad.), pohyb, ad.
Nicméně i o "detoxikačních" bylinkách píšu ve webu, vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1339-cisteni-krve-detoxikace-byliny-bylinky-babske-rady
Jarní detoxikační čaj (kopřivu dvoudomou ve směsi na jaře prostě jen vynechte) je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/707-jarni-detoxikace-jarni-ocistny-caj-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti
Na nespavost se využívá meduňka nebo kozlík. Osobně mám vynikající zkušenosti s meduňkou (čaj nebo přímá konzumace lístků) :
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/117-medunka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Děkuji Vám za dotaz.