bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Detoxikace, očista organismu kopřivou, kopřivovým čajem

1 odpověď
(stránka otevřena 2195x)

Dotaz:

Dobrý den Moje mamka pila na jaře kopřivový čaj a po nějaké době ji začalo poševní svědění, které bylo tak nesnesitelné, že vysadila čaj a svěděni ustoupilo… Je možné, že by to bylo z toho čaje v rámci nějaké "očisty" organizmu? Mamce jsem tento čaj doporučila pít - velmi často ji bolí hlava, má problémy s nočním spánkem, trpí artrozou, bere nějaké léky na cholesterol… ap… a kopřivy rostou všude: ), ale bojí se, že svědění se znovu objeví. Mamka už je starší - 67 let. Děkuji za odpověď. P. S. Máte moc pěkně zpracováné tyto stránky: ) Marie z Brna

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vše se vším souvisí, jak říkávám, a je možné, že pití kopřivového čaje je spojené s Vámi uvedenými potížemi (tím spíš, pokud po vysazení potíže vymizely).
Na nespavost a vysokou hladinu cholesterolu v krevním séru jsou i účinnější byliny, než je kopřiva dvoudomá. Zvažte nějakou kombinaci bylin, které máte k dispozici a které jsou současně uvedené v mém webu.
Na bolesti hlavy bych doporučil užívat ráno lžičku tinktury z kopretiny řimbaby, na vysokou hladinu cholesterolu večer nějakou z bylin uvedených zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1338-vysoky-cholesterol-byliny-bylinky-babske-rady-tinktury-rezimova-opatreni-doporuceni
Jen poznámka: kopřiva by se měla trhat na sběr PŘED KVĚTEM. Takže nyní jen "otavovou kopřivu", tj. tu, která byla posekána a následně znovu v létě vyrostla.
Pojem "detoxikace" moc rád nemám. Je to uměle vytvořený pojem, za účelem výdělku určitých osob. Tělo jako takové se čistí samo a stačí k tomu jen žít zdravě, tj. jíst vyváženou stravu (ovoce, zelenina, ryby, vláknina ad.), pohyb, ad.
Nicméně i o "detoxikačních" bylinkách píšu ve webu, vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1339-cisteni-krve-detoxikace-byliny-bylinky-babske-rady
Jarní detoxikační čaj (kopřivu dvoudomou ve směsi na jaře prostě jen vynechte) je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/707-jarni-detoxikace-jarni-ocistny-caj-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti
Na nespavost se využívá meduňka nebo kozlík. Osobně mám vynikající zkušenosti s meduňkou (čaj nebo přímá konzumace lístků) :
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/117-medunka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Děkuji Vám za dotaz.