bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Diabetes, cukrovka, vysoký tlak a stav po infarktu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 404x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o radu co použít na cukrovku v dost zhoršeném stavu pro mého tátu, 74let, po infarktu v březnu, ma i vysoký tlak. Rozhoduji zda si během pár týdnů bude píchat inzulín.
Lichorerisnici jsem mu nasadila ale nevim jak dávkovat a čím ještě pomocí. Čaje. případně jakou tinkturu by jste doporučil a namíchal.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na diabetes v pokročilém stavu, kdy hrozí aplikace inzulinu doporučuji určitě tinkturu z následujících léčivých rostlin: oman p, pampeliška, jasan, vavřín, pýr, borůvka, fazole oplodí. Její složení jsem sám vymyslel a v praxi se ukázala být velmi účinná. Lidé užívající PAD léčiva postupně již zůstali jen u této tinktury a již se k PAD nevrátili.

Velmi důležitá jsou i dietní opatření. S těmi by Vašemu otci poradila Zuzana Švédová http://www.ZuzanaSvedova.cz, která se věnuje diabetu a stravě.

Co se týče hypertenzní choroby, doporučuji užívání tinktury z květu HLOHU OBECNÉHO. Bohužel účinek nabíhá pomalu (i 3 měsíce), ale je trvalý. Užívání je ideálně 3-6 měsíců a pokud by efekt nebyl dostatečný, doporučji ještě 3 měsíce užívat tinkturu ze jmelí bílého (březnové lístky jmelí nasbírané na ovoceném stromě - např. jabloni; ne třeba topol).
Hloh je i prevencí dalšího infakrtu ("čistí cévy") a léčí i nemoci srdce. V případě nervozity lze Vašemu otci dopručit SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ, který tiší srdce i emoce a mysl.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.