Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Diabetes, neuropatie, časté močení - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 768x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o radu a výběr bylinných tinktur. Jsem diabetik 2. typu s polyneuropatií (beru Thiogammu), retinopatí a arytmií srdce. Nově mi doporučili Warfarin, po naředění krve má být naplánovaná kardioverze.

Poslední dobou se přidalo časté močení ve dne i v noci (při spotřebě tekutin 1,5 litru denně). Beru léky na vysoký tlak.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na Vaše dotazy odpovím po jednom a strukturovaně (každý zdravotní problém se léčí trošku jinak a jsou potřeba jiné léčivé rostliny nebo medicinální houby) :

DIABETES
Na diabetes 2. typu neboli "cukrovku, " též úplavici cukrovou doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
OMAN kořen, PAMPELIŠKA kořen, JASAN list, VAVŘÍN VZNEŠENÝ list, PÝR kořen, BORŮVKA nať, FAZOL lusk - vše stejným dílem.

Pokud byste měl zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

________
NEUROPATIE

Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.

Pokud byste měl zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
________
SRDEČNÍ ARYTMIE

Na srdeční arytmii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JANOVEC METLATÝ květ 50%, HLOH OBECNÝ květ 20%, JMELÍ BÍLÉ list natrhaný v březnu 20%, SRDEČNÍK OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

________
ČASTÉ MOČENÍ

Jde o poněkud komplikovanější problematiku, která se dle tradiční čínské medicíny týká yinu a yangu ledvin (tedy problém je zakopán v elementu Voda, problém je v oslabeném yangu ledvin, který když se vyřeší, časté chození na mocení ustane - západní medicína v tomto není schopná pomoci, jen východní čínská - tedy alespoň dle mé osobní zkušenosti).

Velmi předhledně pochopíte které byliny a potraviny jsou vhodné na časté moční přes den a v noci zde: http://www.WebinarLedviny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.