Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dlouhodobé užívání třezalka tečkované - jak dlouho se může užívat v kuse?

2 odpovědi
(stránka otevřena 3814x)

Dotaz:

Dobrý den,


na psychické problémy užívám alkoholovou tinkturu z třezalky tečkované 3x denně 10 kapek a tato denní dávka obsahuje 625 mg čerstvé bylinné hmoty. Zajímalo by mě:


Jak nejdéle v kuse se může třezalka v této podobě užívat a co hrozí pokud se tato doba užívání překročí? Můžou nastat nějaké trvalé změny v mozku či psychice (otupělost, únava) při dlouhodobém užívání? Myslíte si, že třezalka v této formě tinktury je dobrá volba, nebo jsou i lepší formy třezalky? Co si myslíte o tinktuře z pupenů třezalky? Kombinoval byste třezalku s jinými bylinami na podporu duševního zdraví, případně s jakými?


Předem Vám mockrát děkuji a vážím si Vás i této poradny.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vhodný harmonogram užívání třezalky je uveden na http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud by nemoc nebyla vyléčena v čase uvedeném v harmonogramu, doporučuji vyzkoušet na stejné potíže jinou léčivou rostlinu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den začala jsem užívat třezalku dražé od výrobce kneipp, kvůli pocitům nervozity v menopauze. Chtela bych se zeptat jak dlouho ji můžu užívat a taky na kombinaci s jinými bylinami. Užívám Tenzin to je přírodní přípravek na snížení krevního tlaku a ráda bych ještě šalvěj kvůli nadměrnému pocení v menopauze je to možné? Děkuji za odpověď