bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dlouhodobé užívání třezalka tečkované - jak dlouho se může užívat v kuse?

2 odpovědi
(stránka otevřena 2279x)

Dotaz:

Dobrý den,


na psychické problémy užívám alkoholovou tinkturu z třezalky tečkované 3x denně 10 kapek a tato denní dávka obsahuje 625 mg čerstvé bylinné hmoty. Zajímalo by mě:


Jak nejdéle v kuse se může třezalka v této podobě užívat a co hrozí pokud se tato doba užívání překročí? Můžou nastat nějaké trvalé změny v mozku či psychice (otupělost, únava) při dlouhodobém užívání? Myslíte si, že třezalka v této formě tinktury je dobrá volba, nebo jsou i lepší formy třezalky? Co si myslíte o tinktuře z pupenů třezalky? Kombinoval byste třezalku s jinými bylinami na podporu duševního zdraví, případně s jakými?


Předem Vám mockrát děkuji a vážím si Vás i této poradny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vhodný harmonogram užívání třezalky je uveden na http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud by nemoc nebyla vyléčena v čase uvedeném v harmonogramu, doporučuji vyzkoušet na stejné potíže jinou léčivou rostlinu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den začala jsem užívat třezalku dražé od výrobce kneipp, kvůli pocitům nervozity v menopauze. Chtela bych se zeptat jak dlouho ji můžu užívat a taky na kombinaci s jinými bylinami. Užívám Tenzin to je přírodní přípravek na snížení krevního tlaku a ráda bych ještě šalvěj kvůli nadměrnému pocení v menopauze je to možné? Děkuji za odpověď