Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dna, bolest palce na noze - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 263x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

10/2021 ma rozbolel palec na nohe, nebol moc opuchnutý, len bolesť. Odber krvi zistil kyselinu močovú 530, lieky od bolesti, a potom milurit. Asi pred mesiacom zas. Bolest na boku palca, je trochu zväčšený. Lieky znova, čaje na dnu, tinktúra z tuzobnika brestového, sóda bikarbóna, celer, čerešne. Bolest na chvíľu prestala. Po vysadení liekov na bolesť, pár dní po sebe pivo v hospode a znova bolesť. Začal som aj používať stielky do topánok od Hanáka na halux palca. Znovu odber krvi, kyselina močová len 410. Ale stále bolesť pri chôdzi v palci, čo by ste mi poradili? Vašu tinktúru na dnu?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na dnu (vysoká kyselina močová v krvi /přesněji krevním séru/, dna na palci - podagra, dnavé tofy apod.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BRŠLICE KOZÍ NOHA kořen nebo nať, ČUBET BENEDIKT nať těsně před kvetením, TUŽEBNÍK JILMOVÝ ideálně květ ev. kvetoucí nať, JAHODNÍK (lesní, ne zahradní!!! ) list, HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen.

Zevní aplikace: KOSTIVALOVÁ MAST nebo KOSTIVALOVÁ TINKTURA.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tikturu na dnu (která se i v praxi velice osvědčila a je opravdu velmi účinná) a/nebo o kostivalovou mast, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.