Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dna, kyselina močová, křečové žíly - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 379x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: prosím o radu, jak postupovat při lečbě, když mi zjistili
- zvýšenou hladinu kyseliny močové v krvi (cholesterol a tlak mám v pořádku) a k tomu se mi v poslední době začaly objevovat na
- nohách křecové žíly a
- bolí mě lýtka i bez zjevní příčiny.

Moc děkuji za radu

Děkuji a jsem s pozdravem. Eva N.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

VYSOKÁ KYSELINA MOČOVÁ V KREVNÍM SÉRU, NÁBĚH NA NEMOC DNA:

Na dnu (vysoká kyselina močová v krvi /přesněji krevním séru/, dna na palci - podagra, dnavé tofy apod.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BRŠLICE KOZÍ NOHA kořen nebo nať, ČUBET BENEDIKT nať těsně před kvetením, TUŽEBNÍK JILMOVÝ ideálně květ ev. kvetoucí nať, JAHODNÍK (lesní, ne zahradní!!! ) list, HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen.

Zevní aplikace: KOSTIVALOVÁ MAST nebo KOSTIVALOVÁ TINKTURA.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Zajímavé povídání k vysokému krevnímu tlaku ústy mými a ústy nutriční terapeutky si můžete stáhnout zde:
http://www.WebinarCivilizacniNemoci.cz /> OSNOVA VIDEOWEBINÁŘE:
► příčina, příznaky, prognóza dny,
► strategie léčby,
► potraviny vhodné a nevhodné při dně,
► byliny (léčivé rostliny) vhodné a nevhodné při dně, příklad "proplachovací" čajové směsi,
► puriny a dna - které potraviny obsahují hodně rutinu a jsou při dně nebezpečné (dnavá dieta), jídelníček při dně, zajímavosti kolem purinů,
► alkohol a dna,
► třešně a višně - prospívají při dně nebo ubližují?

___

KŘEČOVÉ ŽÍLY

Na hemoroidy, křečové žíly (varixy), praskající cévní stěny, mikroangiopatie, bércové vředy apod. se používají stejné léčivé rostliny, protože příčinou potíží je nepevná cévní (žilní) stěna.

Současně rostliny, které jsou uvedené níže jsou prospěšné také pro potíže typu ateroskleróza (angina pectoris, špatné průchodná krkavice, aterosklerotické pláty na aortě, špatně průchodné cévy dolních končetin - tedy ischemická choroba dolních končetin ICHDKK, tendence ke vzniku hluboké flebotrombózy, cévní otoky, Vámi uvedené bércové vředy ad.).

Na všechny výše uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny obsahující rutin a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Zevní aplikace: JITROCEL KOPINATÝ čerstvý list. List natrhejte, mechanicky narušte (např. naklepejte paličkou na maso na STERILNÍM kuchyňském prkénku /prkénko i paličku na maso přelijte vařící vodou!/, drť naneste na bércový vřed, zavažte, nechte účinkovat klidně několik hodin, pak obvaz odstraňte. Toto aplikujte 2-3x denně.
S jitrocelovým listem mám u bércových vředů u svých bylinkových pacientů opravdu vynikající zkušenosti.
Jak jsem ale psal - jen zevní aplikace je nedostatečná a je potřeba cévní systém posílit i zevnitř, tzn. užívat výše uvedenou tinkturu, která má vynikající efekt na stav cév "zevnitř."

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže (křečové žíly, vysoká hladina kyseliny močové v krevním séru), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.