Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dna, vysoký tlak, štítná žláza, otoky - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 3507x)

Dotaz:

Dobrý den,


moje tchýně má takový problém. Je jí 70 let a léčí se na dnu, vysoký tlak a štítnou žlázu. Hodně se potí jak jsou ty vedra a navíc jak má dnu natéká jí tak nárt na pravé noze a bolí to. Maže se koňskou mastí a vším možných. Brala si i čípek na bolest, trochu jí to zabralo. Momentálně si nohu stahuje obinadlem, což jí trochu ulevuje.


Poradíte nám bylinky?


Děkuji za odpověd. L. Wittichová

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Z dotazu není zřejmé, zda má Vaše tchýně hypotyreosu, hypertyreozu nebo autoimunitní tyreoiditidu. Vzhledem k tomu, že se potí, asi má hypertyreozu.

Ve fytoterapii platí, že léčíme od nejzávažnější nemoci po nejméně závažnou, případně podle toho, co ji nejvíce trápí (bolest ze dny? .).

Hypertyreosa:
smíchejte 40 g natě karbince evropského, 20 g kořene kozlíku lékařského, 15 g kořene lopuchu plstnatého, 15 g listu kopřivy dvoudomé a 10 g kořene lékořice lysé. Večer přelijte 2 lžíce směsi 0,5 1 studené vody, ráno krátce povařte a sceďte. Pijte po doušcích během dne.

Příklady bylinných směsí na vysoký tlak krve jsou uvedené zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/623-vysoky-tlak-krve-hypertenze-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes

Bylinná směs na dnu je uvedená zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/616-dna-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes

Byliny vhodné na léčbu nadměrného pocení jsou uvedené zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/816-nadmerne-poceni-rukou-nohou-tela-byliny-bylinky-babske-rady

Nadměrné pocení může souviset s hypertyreózou.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, je mi 43 a dvacet let beru prasky na vysokyna tlak. Nedavno mi muj obvodni lekar nasadil prasky na dnu. Cely zivot me trapi nadvaha , kterou se snazim regulovat a jeste drzet " dnovou" dietu… je nejaka moznost lecby krome leku? Dekuji Nepivodova