Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Domácí antibiotika podle ájurvédy - použít při výrobě víno nebo vodku?

0 odpovědí
(stránka otevřena 1574x)

Dotaz:

Měl bych na Vás takový dotaz.


Na netu jsem našel recept na domácí antibiotika podle ájurvédy. Chtěl bych to vyzkoušet, ale spíš jako prevenci.


Tento recept je zde:


Přichází doba, kdy se děsíme každého zakašlání a kýchnutí. Podzim s sebou kromě pestrobarevného listí přináší i různá nachlazení a nemoci, které se rychle šíří. Pokud zatím neležíte v horečkách v posteli, ale bojíte se, že byste vy nebo vaše děti brzy mohly, můžete si zkusit vyrobit domácí antibiotika, která v sobě kombinují ozdravné účinky česneku s prastarým indickým lékařstvím ájurvéda. Ájurvéda označuje systém tradičního indického lékařství, který lékaři praktikují při lehčích chorobách a onemocněních. Za pomoci bylinných extraktů vám zkusí navrátit životní energie do rovnováhy, proto si z návštěvy ájurvédského lékaře s sebou odnesete i doporučení pro lepší životosprávu, cvičení nebo praktiky, které vám pomohou se uvolnit. Ájurvédští lékaři věří, že většina problémů se zdravím je psychosomatického rázu. Názory západních lékařských odborníků se na toto téma liší, přesto se ájurvédou můžete léčit i v Čechách a na Slovensku, kde je brána jako alternativní lékařství. Přesto při nemoci nezapomínejte na návštěvu lékaře, tato antibiotika vám nejlépe poslouží jako prevence, nejedná se o náhradu profesionální lékařské péče a ověřených účinků léků západní medicíny.   Přichází doba, kdy se děsíme každého zakašlání a kýchnutí. Podzim s sebou kromě pestrobarevného listí přináší i různá nachlazení a nemoci, které se rychle šíří. Pokud zatím neležíte v horečkách v posteli, ale bojíte se, že byste vy nebo vaše děti brzy mohly, můžete si zkusit vyrobit domácí antibiotika, která v sobě kombinují ozdravné účinky česneku s prastarým indickým lékařstvím ájurvéda. Ájurvéda označuje systém tradičního indického lékařství, který lékaři praktikují při lehčích chorobách a onemocněních. Za pomoci bylinných extraktů vám zkusí navrátit životní energie do rovnováhy, proto si z návštěvy ájurvédského lékaře s sebou odnesete i doporučení pro lepší životosprávu, cvičení nebo praktiky, které vám pomohou se uvolnit. Ájurvédští lékaři věří, že většina problémů se zdravím je psychosomatického rázu. Názory západních lékařských odborníků se na toto téma liší, přesto se ájurvédou můžete léčit i v Čechách a na Slovensku, kde je brána jako alternativní lékařství. Přesto při nemoci nezapomínejte na návštěvu lékaře, tato antibiotika vám nejlépe poslouží jako prevence, nejedná se o náhradu profesionální lékařské péče a ověřených účinků léků západní medicíny.   


Suroviny   • 2 palice česneku 

  • stejné množství zázvoru 

  • bílé nebo červené víno 

  • na dolití 70% alkohol – líh 


 


Postup výroby:


Stroužky česneku oloupeme, zvážíme, abychom si určili potřebné množství zázvoru, a nasekáme do sklenice. Nastrouháme zázvor a zalijeme vínem (víno naléváme z odměrky, abychom věděli jeho přesné množství). Necháme 2 týdny macerovat v potemnělé spíži při pokojové teplotě. Poté přidáme stejné množství alkoholu jako vína. Po 24 hodinách slijeme a můžeme užívat 8–10 kapek na lačný žaludek denně do odeznění potíží.


Můj dotaz je: V receptu se česnek i zázvor zalije bílým nebo červeným vínem a nechá se to louhovat při pokojové teplotě 2 týdny. Myslím si, že to začne brzo kvasit. Když se přeci nechá víno v teple, tak bude kyselé a zkazí se. Je tento proces v tomto případě žádoucí? Až pak se po 14 dnech se do toho lije alkohol. Kdyby se to louhovalo hned v alkoholu, tak to určitě nebude kvasit.


Prosím o Váš názor a předem děkuji. František