Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dráždivý tračník - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1100x)

Dotaz:

Dobry den, prosim o radu. Mam vic jak mesic zlutou, prujmovitou stolici, ktera prichazi uz okolo 3hodiny ranni a je nekolikrat. Jinak i krece v brise, nekdy i jen po zapiti leku. Byla jsem na sonu, lekar vyloucil zlucnik a prisuzuje priznaky drazdivemu tracniku. Leky na krece, probiotika. Zatim moc velke zmeny ne, pry he to,, beh na dlouhou trat,, . Ale je to moc narocne na psychiku. Dekuji za odpoved.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Za dráždivým tračníkem (onemocnění s typickými příznaky - střídání zácpy, průjmu, bolesti břicha) hledejte jednoznačně poruchu mikrobiomu (mikrobioty) tlustého střeva - více vizte mé video http://www.WebinarImunita.cz
Na video se určitě podívejte. Je tam mnoho informací o mikrobiomu, jeho vyšetření a také co mu prospívá, ubližuje. Dozvíte se tam ale i o vlivu antibiotik na lidské zdraví a také mnoho dalších věcí.

Vhodné léčivé rostliny na léčbu dráždivého tračníku:
FENYKL semeno, KMÍN semeno, LEN drcené semeno, JITROCEL BLEŠNÍK osemení.

Další vhodné léčivé rostliny jsou pak např. BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ nať, PELYNĚK ESTRAGON nať, KUKLÍK MĚSTSKÝ kořen, MUČENKA PLETNÍ nať, KONDURANGO ad..

Vhodné potraviny pro osoby s dráždivým tračníkem: BORŮVKY, DÝNĚ, OSTRUŽINY, ŘEDKVIČKY, ŘEDKEV ČERNÁ. Nic nepokazíte ani KŘENEM (má příznivý vliv na složení mikrobiomu střeva).

Pokud by Vás zajímalo více informací o této nemoci z pohledu bylinářství, podívejte se do knihy
BYLINKY Z KLÁŠTERNÍ LÉKÁRNY (Bernhard Uehleke, Johannes Gottfried Mayer)

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.