Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Dráždivý tračník - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 265x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,

lékaři mi diagnostikovali dráždivý tračník. Trápí mi časté průjmy, řídká stolice, bolesti v oblasti pupku a neustálé "škrunkání" ve střevech. Bohužel nic nepomáhá a je to velmi stresující. Mohl byste mi prosím doporučit některou z vašich tinktur, rád bych si ji objednal. Snažil jsem se dohledat v dotazech vašich pacientů obdobný problém a dočetl se, že se jedná o oslabený element Země, nalezl jsem správně? Zde pak doporučujete dle čínské medicíny směs čínských bylin „růst hory thaj“, jsou vhodné i pro muže?

Děkuji za vaši ochotu a odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Za dráždivým tračníkem (onemocnění s typickými příznaky - střídání zácpy, průjmu, bolesti břicha) hledejte jednoznačně poruchu mikrobiomu (mikrobioty) tlustého střeva - více vizte mé video http://www.WebinarImunita.cz
Na video se určitě podívejte. Je tam mnoho informací o mikrobiomu, jeho vyšetření a také co mu prospívá, ubližuje. Dozvíte se tam ale i o vlivu antibiotik na lidské zdraví a také mnoho dalších věcí.

Vhodné léčivé rostliny na léčbu dráždivého tračníku:
FENYKL semeno, KMÍN semeno, LEN drcené semeno, JITROCEL BLEŠNÍK osemení.

Další vhodné léčivé rostliny jsou pak např. BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ nať, PELYNĚK ESTRAGON nať, KUKLÍK MĚSTSKÝ kořen, MUČENKA PLETNÍ nať, KONDURANGO ad..

Vhodné potraviny pro osoby s dráždivým tračníkem: BORŮVKY, DÝNĚ, OSTRUŽINY, ŘEDKVIČKY, ŘEDKEV ČERNÁ. Nic nepokazíte ani KŘENEM (má příznivý vliv na složení mikrobiomu střeva).

Pokud by Vás zajímalo více informací o této nemoci z pohledu bylinářství, podívejte se do knihy
BYLINKY Z KLÁŠTERNÍ LÉKÁRNY (Bernhard Uehleke, Johannes Gottfried Mayer)

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.