bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Duodenogastrický reflux, návrat žluči z dvanáctníku do žaludku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 102x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, prosím o radu.

Byl mi zjištěn duodenogastrický reflux-návrat žluči z dvanáctníku do žaludku. Užívám Nolpazu a Itoprid, ale raději bych si pomohla od potíží bylinkami. Pravděpodobně mám i jícnový reflux, dle vyjádření lékařky a symptomů, jako je pocit cizího tělesa v hrdle, obtíže při polykání, pocit plného žaludku a ztráta chuti k jídlu, ten bude ještě došetřen. Současně jsem měla zvýšené jaterní testy, užívala jsem ostropestřec, po týdnu byly hodnoty jen mírně nad normou.

2019-2021 pociťuji také neustálou přítomnost hlenů v krku, které mě několikrát za den nutí k odkašlání. A k tomu také pocit sucha v hrdle. Na základě rady v Poradně na Vašich stránkách, kterou jste komusi dával už dříve, piji čaj z bukvice, pelyňku, šanty, jablečníku, maliníku a užívám sirup z aloe, nevím ale, jaké kvality jsou sušené rostliny - zakoupeno v int. obchodě s léč. rostlinami.
Zatím, cca po 14 dnech nepociťuji téměř žádnou úlevu. Bylo by dobré přidat ještě nějakou jinou bylinku ke směsi nebo obměnit složení směsi?

Případně jaké a kde koupit bylinky na výrobu tinktury?

Mockrát děkuji za Vaši radu. M.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

To mne mrzí, že Vám směs nepomohla.

Prosím zkuste užívat RAKYTNÍKOVÝ OLEJ (100%) a to 1 lžičku 3x denně. Rakytníkový olej má příznivý vliv na posun tráveniny v trávicím traktu směrem od úst ke konenčníku.

Pokud bych narazil v bylinkových knihách na další vhodnou léčivou rostlinu na duodenogastrický reflux, rád zde zmíním.

Doporučuji užívat Vámi vyjmenované léčivé rostliny delší dobu - ideálně cca. 1 měsíc. Někdy náběh účinku trvá delší dobu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.