Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Duodenogastrický reflux, návrat žluči z dvanáctníku do žaludku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2107x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, prosím o radu.

Byl mi zjištěn duodenogastrický reflux-návrat žluči z dvanáctníku do žaludku. Užívám Nolpazu a Itoprid, ale raději bych si pomohla od potíží bylinkami. Pravděpodobně mám i jícnový reflux, dle vyjádření lékařky a symptomů, jako je pocit cizího tělesa v hrdle, obtíže při polykání, pocit plného žaludku a ztráta chuti k jídlu, ten bude ještě došetřen. Současně jsem měla zvýšené jaterní testy, užívala jsem ostropestřec, po týdnu byly hodnoty jen mírně nad normou.

2019-2021 pociťuji také neustálou přítomnost hlenů v krku, které mě několikrát za den nutí k odkašlání. A k tomu také pocit sucha v hrdle. Na základě rady v Poradně na Vašich stránkách, kterou jste komusi dával už dříve, piji čaj z bukvice, pelyňku, šanty, jablečníku, maliníku a užívám sirup z aloe, nevím ale, jaké kvality jsou sušené rostliny - zakoupeno v int. obchodě s léč. rostlinami.
Zatím, cca po 14 dnech nepociťuji téměř žádnou úlevu. Bylo by dobré přidat ještě nějakou jinou bylinku ke směsi nebo obměnit složení směsi?

Případně jaké a kde koupit bylinky na výrobu tinktury?

Mockrát děkuji za Vaši radu. M.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

To mne mrzí, že Vám směs nepomohla.

Léčba refluxu jícnu její jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a oslabená játra (dle tradiční čínské medicíny oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.

Velmi zajímavé video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.