Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

ekzém

0 odpovědí
(stránka otevřena 41x)

Dotaz:

Dobrý den,
Moje dcera, 17 let má velké problémy s ekzémem.
Když jí bylo 1/2 roku objevil se jí ekzém na spánku, cca velikosti pětikoruny, pak se zvětšoval, zašli jsme na kožní, dostala kortikoidy, prý nemají vedlejší účinky, ale po prvním podání se osypala po celém těle a od té doby do cca 8 let jsme bojovali s ekzémem, Po vyšetření na alergologii zjistili, že je alergická na vajíčko, nikdy ho ani neochutnala. Dále je velmi alergická na roztoče a také trávy. Několik let měla dýchátko - Alvesco. Po 8. roce se ekzém vytratil. Vše jsme posledních roky zvládali jen s Xyzalem.
V březnu 2021 se jí objevil ekzém v záhybech na rukách, takřka ze dne na den - strupy a mokvání a úmorné svědění. V té době brala vitamín C se šípky, tak jsem ho hned vynechala. Začala jsem ji dávat čaj na alergie od Ajurvédy. Viki odjela s kamarádkama na prázdniny na chatu a po čtyřech dnech se vrátila téměř bez ekzému. Před týdnem se ale ekzém vrátil, začali jsme promazávat a pořád Ajurvédské čaje. Ale ekzém se hrozně zhoršil, strašné svědění, prasklá kůže, mokvavá. Brala Xyzal i 2x denně, ale nic nepomáhlo. Dávaly jsme obklady z čaje a dubovou kůru. Musím ještě připojit, že dělal zkoušky na střední školu, takže velký stres. Kontaktovala jsem homeopatku a léčili jsme homeopatií, pak čaje od paní Ludmily. V létě 2021 se ekzém jako zázrakem zase téměř ztratil.
Nastoupila na školu a vše vypadalo dobře. V lednu 2022 dcera dostala covid, měla jen horečku a bolest hlavy ale objevil se po třech dnech ekzém a rozvinul se kromě rukou i na krk a obličej, vlasy, hodně svědivý, červené fleky, šupinky okolí očí, okolí rtů, drobné pupínky na obličeji, krku a rukách. Postupně se rozšířil po celém těle. Každou noc se jakoby sloupe z kůže, i přes den se z ní "práší". Homeo, co jsem dávala nezabíralo, Tak jsme zkusili na začátku léta ještě čínskou medicínu. V kombinaci s homeopatikama se ekzém "uklidnil". Odjeli jsme na dovolenou do hor a k moři. Do moře vlezla se slzama jen po stehna. Stále byla ve stínu a mazala se bambuckým máslem. Po 14 dnech se cestou domů přestávala škrabat a cítila so o moc lépe. Na podzim do školy zase skoro bez ekzému a hlavně bez úporného svědění a loupání kůže.
Ale postupně se pomalu od října zhoršoval, v listopadu už zase na horní část těla a nyní už i na stehnech a v podkolení. A podle očního lékaře i v očích. Na to dostala kapky. Ekzém sice nemokvá, ale hrozně svědí. Nespí a nemůže občas ani do školy, pořád se drbe. Rozškrábe si to v noci až do krve. Bereme kůru od čínského lékaře (jezdíme tam každé 3 měsíce, homeopatika, Xyzal. Maže se nejraději Indulonou, občas bambuckým máslem a pila i znovu čaje od paní Ludmily. Nic nezabírá. Koupe se v čaji, dubové kůře, Ajurvídské soli. Teď zkoušíme řepíkový čaj. Také jsem četla, že pomáhá perila. Ale stále se to zhoršuje. Ještě jsem zapomněla říct, že jsme už před rokem upravili stravu, kontrolujeme histaminy, kyselou a alergizující potraviny. Vynechává mléko, také mouku, jen občas a jen celozrnnou, kukuřičnou rýžovou. Aby se mohla učit, tak ji musím škrabkat. Už si nevíme rady, ale kortikoidy nechce. Chceme odstranit příčinu proč se to děje. Proto prosím o radu, doporučení.
Moc děkuji
Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

. zde napište text dotazu.

Děkuji a jsem s pozdravem.