Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ekzém u 2letého dítěte - byliny, bylinky, obklady, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2202x)

Dotaz:

Dobrý den, pane Mlčoch,
můj syn David trpí ekzémem, který má v současné době po celém těle (mimo oblasti, kde má plenku - tam je úplně bez ekzému). Ekzém ho strašně svědí, trvá to v tomto stádiu již přes sedm týdnů. Jsme z toho hrozně vyčerpaní. Zkoušíme to bez kortikoidů, ale všechny mastě fungují jen jako promazávadla, tzn. udržují pokožku ale neléčí. Zkoušeli jsme už leccos, mastí snad stovku, koupele ovesné i škrobové, sůl z mrtvého moře. Žádný efekt. Syn je z toho ztrápený, špatně spí v noci, protože se drápe. Byl testovaný na různé alergie a všechno vychází negativní. Z bylinek jsme mimo měsíčkové masti z lékárny ještě nic nezkusili, tak Vám budu vděčná za jakoukoliv radu.

Děkuji moc.

S pozdravem MH
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Omlouvám se, ale já léčivými rostlinami kožní potíže u velmi malých dětí neléčím a to z toho důvodu, že problém je uvnitř (ne v kůži), tzn. musí se ovlivnit vnitřní prostředí. Jde o dost složitou věc s ohledem na to, že je dětské tělíčko poměrně citlivé a navíc léčivé rosltiny nemusí mít takový efekt jako níže uvedené.

Problematiku ekzémů a kožních nemocí u velmi malých dětí umí velmi dobře rozklíčovat tradiční čínská medicína. Vím, že této oblasti (kožní potíže u velmi malých dětí) se věnuje MUDr. Dagmar Komárková z Prahy. Zkuste ji, prosím, kontaktovat. Vím, že tato konkrétní paní doktorka používá akupunkturu na léčbu tohoto stavu a také Vám vysvětlí příčinu proč se to a to děje (horkost plodu atd.).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.