Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Endometrioza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 211x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

při kontrolním utz břicha mi byla zjištěna vysoká vrstva lalocnateho endometria, konkrétně 23 mm. Je mi 46 let, menstruace pravidelná, bez bolestí, žádné krvácení mimo cyklus, občasné píchnutí, tlak v podbřišku. Téměř zanedbatelné.

Lze pomocí bylinek endometriozu odstranit? Případně lze si u Vás objednat onu tinkturu?

Děkuji moc za odpověď,

Renata.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zastavení progrese endometriozy a následně k jejímu ústupu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tinktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
SVÍZEL PŘÍTULA nať, JEŘÁB květ, ČERNOHLÁVEK kvetoucí nať, DRMEK plod, ANDĚLIKA ideálně kořen (pokud nemáte, tak plod), LÉKOŘICE kůra. Pokud máte, tak i kořen reveně.

Léčba je bohužel dlouhodobá - min. 3 měsíce, ideálně však 6 měsíců.
V domě menstruace dělejte v užívání vždy pauzu. Mimo menstruaci užívejte 3x denně v dávkování, které je adekvátní Vaší hmotnosti (dávkování tinktur je uvedeno na http://www.WebinarTinktury.cz).

Případné vazivové změny ("srůsty") léčivými rostlinami bohužel rozrušit nelze (muselo by se řešit laparoskopickou operací).

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.