Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Endometrióza, cysty - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 187x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Moje dcera ma endometriozu. Nechala se operovat, hormonální léčbu nesnáší, nitroděložní tělísko, hormonální verze, co se týče vedlejších účinků snášela dobře, ale její děloha jí nechtěla přijmout, muselo být bohužel odstraněno. Občas se jí dělají i cysty. Co by jste prosím doporučil?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K Vašim dotazům se vyjádřím jednotlivě.

ENDOMETRIÓZA

Na zastavení progrese endometriozy a následně k jejímu ústupu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tinktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
SVÍZEL PŘÍTULA nať, JEŘÁB květ, ČERNOHLÁVEK kvetoucí nať, DRMEK plod, ANDĚLIKA ideálně kořen (pokud nemáte, tak plod), LÉKOŘICE kůra. Pokud máte, tak i kořen reveně.

Léčba je bohužel dlouhodobá - min. 3 měsíce, ideálně však 6 měsíců.
V domě menstruace dělejte v užívání vždy pauzu. Mimo menstruaci užívejte 3x denně v dávkování, které je adekvátní Vaší hmotnosti (dávkování tinktur je uvedeno na http://www.WebinarTinktury.cz).

Případné vazivové změny ("srůsty") léčivými rostlinami bohužel rozrušit nelze (muselo by se řešit laparoskopickou operací).

__

CYSTY

Cysty v těle obecně jsou dle tradiční čínské medicíny (TČM) forma stagnace toho, co do těla nepatří a tělo má problém se toho zbavit.

Na cysty vaječníků se mi u žen v praxi osvědčily následující léčivé rostliny (které se mi v praxi velmi osvědčily) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, VRBKA ÚZKOLISTÁ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ, KURKUMA DLOUHÁ a SLZOVKA OBECNÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

V dietetice se na likvidaci cyst vaječníků a prsu velmi osvědčila SLZOVKA. Jde o obilovinu, která se přímo jí. Doporučuji ideálně 1x týdně. Zdravý je i šlem ze slzovky. Ani tomu se nevyhýbejte. Slzovka mimochodem detoikuje plíce, tlusté střevo a slezinu, čímž posiluje orgány, které jsou odpovědné za naši imunitu.

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.