Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Escerichia coli (E. coli) ve stolici dítěte - léčba průjmů

1 odpověď
(stránka otevřena 2610x)

Dotaz:

Dobrý den, mohu poprosit o radu? Má 10 letá dcera má zjištěnou e-coli ve stolici, mívá bolesti břicha a průjmy. Nasadila jsem Hylac kapky, poté i Lacidofil, ale bez efektu. Chvíli je období klidu, ale poté se to zase objeví, nemůžeme se této bakterie zbavit, poradil byste mi nějakou bylinou směs? děkuji moc, s pozdravem Adáámková Lenka.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.


E. coli (Escherichia coli) je druh gramnegativní bakterie z rodu Escherichia, čeledi Enterobacteriaceae, která je běžně vlidském trávicím ústrojí tlustém střevu. Existuje přes 200 sérotypů založených na odlišnostech antigenů O, K, H, obv. zejm. O. Vněkterých případech může způsobit infekce průjmová onemocnění, infekce močových ažlučových cest, ranné infekce, popř. zápaly plic. Extraintestinální onemocnění vznikají často endogenně. Intestinální infekce mají různý charakter podle typu vyvolávající bakterie a jejích patogenetických mechanismů srov. EHEC, EIEC, EPEC, ETEC, UPEC.


Na patogenní sérotypy escherichie coli se využívá lichořeřišnice a střevní mikrofloru pomáhá dát do normy také "obyčejná" paprika (a u dospělých feferonky).


Pokud jde o fyziologické e. coli, ke zvážení je zjištění jiné příčiny - např. alergie na nějakou potravinu či nějaká jiná autoimunitní onemocnění.