Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ewingův sarkom - byliny, bylinky, léčivé rostliny, medicinální houby, podpůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 278x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o doporučení s podpůrné léčby u rakoviny - Ewingův sarkom - u mé dcery. Momentálně dojíždí každý všední den na ozářky a za 14 dní bude v Motole 5 dní, na chemo. Pak by měla jít na kontroly a dle výsledků doporučí další léčbu.

Jak jsem psala dotaz v poradně, chtěla jsem vás poprosit o rady, jaké bylinky a kdy by bylo vhodné doplnit léčbu. Mohu poslat poslední propouštěcí list, výsledky odběrů a látky, které dostávala při chemo.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na úvod uvádím symptomy a můj článek o nemoci Ewingův sarkomu:
https://www.priznaky-projevy.cz/onkologie/719-ewinguv-sarkom-rakovina-kosti-priznaky-projevy-symptomy

Na podporu léčby doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BŘEZOVNÍK OBECNÝ plodnice, CHOROŠ OŘÍŠ plodnice, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice, BOLTCOVITKA BEZOVÁ plodnice, LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zdůrazňuji, že onkologickou léčbu vždy vede onkolog a užívání léčivých rostlin a medicinálních hub je jen doprovodná podpůrná varianta. Tzn. nedoporučuji vzdát se "západní" léčby rakoviny, což by mohlo vést k prograsi stavu a urychlení průběhu nemoci.

K problematice prosím vizte také aktuální články na pubmedu:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=Ewing+sarcoma

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny a obzvl. medicinální houby.