bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Fleky horního patra v dutině ústní - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 625x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující. Už několik let se mi v puse na horním patře, někdy i na dásních, tvoří takové bílé/červené fleky. Začínalo to jedním kolečkem, které se postupně zvětšuje, až zmizí. Následně se mi jich začalo dělat i více najednou. Vždy cítím, když se mi v puse objeví. Nebolí. Nesvědí. Ale cítím, že je v puse mám. Většinou jsem v tu dobu taky hrozně unavená a cítím se jakoby na teplotu. Vypozorovala jsem, že se mi většinou tvoří po skladkém. Byla jsem u několika doktorů - praktit, zubař, ORL, infekční … Dělali mi krevní testy, testy na syfilis, fotili si mě, dokonce mi vyřezali z patra část postižené tkáně na histologii. Výsledek žádný. Vše negativní.

Osobně si myslím, že by mohlo jít o plísně nebo o nějakého parazita. Jaký je Vás názor? Setkal jste se s něčím podobným? Pokud ano, jak by se toho mohla zbavit?

Předem děkuji a přeji pěkný den. M.
1615745675_fleky-v-puse.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Domnívám se, že jde o lichen ruber planus (na 90%).

Nemyslím si, že by šlo o plísně nebo parazita.

Prosím o verifikaci u nějakého odborníka a pokud mou domněnku potvrdí, tak mi znovu napište na http://www.BylPor.cz a já Vám doporučím vhodné léčivé rostliny. Mám směs na vnitřně a vnější (výplachy) použití, která se v praxi ukázala být jako účinná.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.