bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Furunkly se zlatým stafylokokem - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 265x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o vaši radu, názor. Jsem muž, je mi 30 let a skoro 2 roky zpátky začly moje problémy. Na ruce kousek od zápěstí se mi udělal malý pupínek, do rána byl tak 10x větší a ruka natíkala a přitom hrozně bolela, dopadlo to tak, že až jsem bolestí nevydržel a v noci jel na pohotovost, tam mi ruku rozříznuli, vytekl z rány hnis - (spíše zelené barvy) a do rány mi dali višnevského balzám. Byl jsem asi 3x na převazu a poté vše v pořádku - ještě jsem zapomněl napsat, že jsem dostal antibiotika na 2 týdny. Rána se zahojila a já na vše zapomně. Asi po měsíci opět pupínek tentokrát na boku těla, během pár hodin veliké bolesti, otok a v místě pupínku hrozné teplo. Samozřejmě vše dopadlo zase na chirurgii s řezáním, antibiotikama a vším okolo. Když se tohle celé po měsíci opakovalo, už jsem na chirurgii důrazněji žádal pana Doktora proč se tohle stává, co je příčinou. Řekl mi, že to může být stres, únava. A poslal mě na kožní. Na kožním mě vzali zrovna v dobu kdy se mi udělal další pupínek (lékaři označován jako furunkl) takže jsem ho paní doktorce ukázal a řekl jí celý přiběh - v rány pupínku vzala hnis na rozbor a jedine co se zjistilo - staphylococus aureus. Dostal jsem antibionika na mesic pak tyden pauza a znova antibiotika na měsíc. I doporučení když se pupínek udělá tak ho potřít - višneského balzámem a zalepit. Po dobu užívání ATB jsem měl klid. Ani necelý měsíc po užívání antibiotik vše začlo znova ale s větší razancí - třeba 4-5 pupínků zaráz. S pomocí přítelkyně která mi pupínky ošetřovala, potírala balzámem a po pár dnech z pupínků většinou vyteklo samo, nebo po zmáčkutí velké množství hnisu. Poté místo zůstane tvrdé a ješte dlouhou dobu je cítít nateklý útvar pod kůží. S touhle metodou se dá většina pupínků zachránit. Takže za dva roky (2019-2021) co tohle trvá mám po těle asi 10 jizev z chirgie. Zkoušela se i autovakcina a po te to bylo ještě horší. Dalsi odber krve, stafylokok zadny, jen chybejici vitamin D, hluboko pod minimalnim limitem, pani doktorka rikala tusim hodnotu 25. Poradite mi nejake bylinky, tinktury?
Vzdy se to udela v miste chloupku, primo v nem. Na foto je videt vpravo uz par dni stary, hodne bolestivy a vlevo maly, zluty zacinajici.
Děkuji a jsem s pozdravem.
1632605557_pupinek4.jpg
1632605557_pupinek3.jpg
1632605558_pupinek2.jpg
1632605558_pupinek1.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Zlatý stafylokok je celkem komplikovaná bakterie, které se těžko zbavuje. Západní medicína na ni používá silná antibiotika.

Přírodní medicína má hned několik prostřdků jak s ním "zatočit."

Dovoluji si Vám doporučit směsnou tinkturu PELARGONIE SIDONSKÁ + PROPOLIS

a dále TEA TREE OIL.

V místě podezření na rozvíjející se infekci střídejte tyto dva prostředky každou hodinu, tzn. jednou za hodinu vmasírujte prsty do místa tinkturu a za hodinu pak tea tree oil a toto opakujte do zastavení růstu furunklu.

Pokud byste měl zájem o směsnou tinkturu a olej, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.