bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ganglion v podkolenní jamce u dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez operace

1 odpověď
(stránka otevřena 242x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Dcerka (3,5 roku) má v podkolennich jamkách ganglion, ve velikosti už pomalu golfového míčku. Jak ortoped, tak pediatrička, s ním, vzhledem k věku a zatím bezbolestného stavu, nechtějí nic dělat. Ani žádnou mast nedoporučuji. Nicméně v bylinkach je velká síla a pročítáním zjišťují, že pomoci by mohla např. Krušinova mast, Kostivalova, Kittlova. atd. Nicméně vzhledem k věku si nevím rady. Mohl by jste mi prosím něco doporučit, abych dcerce spíš nevhodnė zvolenou masti neublížila?

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pod záhadně znějícím slůvkem ganglion se skrývá hladká bulka, která se vyskytuje především v takových oblastech lidského těla, jež se vyznačují velkým množstvím vazivové tkáně. Nejčastějším místem jeho vzniku jsou dlaně, zápěstí, kotník či chodidla. Výrůstek sám o sobě nikterak nebezpečný není, v jistých případech však může ztěžovat pohyblivost daného kloubu a působit značně neesteticky.

Na ganglion zákolení doporčuji zkusit použít KOSTIVALOVOU mast. Je překvapivě hojivá na různé zákolenní útvary a to nejen ortopedické povahy. Mohla by dobře pomoci.

Útvary umístěné pod kůží také dobře "rozpouští" tea tree oil. Doporučuji střídat kostivalovou s tea tree oilem. Efekt bude větší než jen s kostivalovou.

Kvalitní nešizenou kostivalovou mast a také tea tree oil mám i na svém eshopu.
V případě potřeby men kontaktujte na http://www.zmfb.cz (Facebook), info@bylinkyprovsechny.cz.

Poslední co by mohlo pomoci je KRUŠINOVÁ MAST.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.