Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Gastroezofageální reflux, GER - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 317x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Už přes 3 měsíce (09-12/2023) mě trápí Gastroezofageální reflux. Zkusil jsem už několik druhů léků (konkrétně Kinito, Lanzul, a Omeprazol. Momentálně beru Omeprazol a Lanzul, ke kterým beru ještě probiotika), a zkusil jsem snad všechny doporučení, které jsou dohledatelné: Zvýšil jsem polštář, na kterém spím, vyřadil většinu potravin, která na reflux nemusí působit dobře (tučná jídla, kořeněná jídla, kyselé ovoce, kyselou zeleninu, kafe jsem snížil ze dvou denně na jedno denně, alkohol nepiju, nekouřím), zařadil potraviny, které by na to měly působit blahodárně, jím 5x denně menší porce, dodržuji pitný režim, a za Boha nic nepomáhá. Dnes mi poradila prodavačka v našem lokálním bylinkářství olej z ostropestřce, a čaj na dobré trávení, ale rád bych znal názor více lidí. Poradíte mi, prosím, ještě něco, co by na ten gastroezofageální reflux mohlo pomoci?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu léčby gastroezofageálního refluxu či opakovanému pálení žáhy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BUKVICE LÉKAŘSKÁ nať, PELYNĚK ČERNOBÝL nať, ŠANTA KOČIČÍ nať, JABLEČNÍK OBECNÝ list, MALINÍK OBECNÝ list před kvetením, ALOE PRAVÁ celý list.

D Ů L E Ž I T É :
Léčba překyselení žaludku a refluxu (GER, gastroezofageální reflux, duodenogastrický reflux) není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.
Zmíněné video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.