Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Glaukom - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 161x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Od roku 2013 jsem léčena na vysoký nitrooční tlak. Nejprve kapičkami, 2021 jsem byla na operaci s levým, letos začátkem září s pravým okem. Bohužel se tlak nedaří upravit. I po operacích už musím znovu kapat do očí a výsledek není uspokojivý. Při poslední návštěvě na očním mi bylo řečeno, že mě pravděpodobně čeká reoperace. Prosím, existuje nějaká bylinka, která by pomohla snížit nitrooční tlak? Neskutečně se bojím úplného oslepnutí. Budu vám vďěčná za jakoukoliv radu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na vysoký nitrooční tlak, zelený i šedý zákal (byť jsou různých příčin) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - aplikace VNITŘNĚ:
KOKOTICE ČÍNSKÁ 50%, SPORÝŠ 10%, KOPŘIVA 10%, ROZRAZIL 10%, MĚSÍČEK 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Zevní aplikace - VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ čerstvá šťáva - POZOR!!! nutno ředit s vodou v poměru 1:10, tzn. na 1 kapku vlaštovičíkové šťávy dát 10 kapek vody. Zevně doporučuji také aplikovat nálev z rostliny SVĚTLÍK LÉKAŘSKÝ (teplý nálev "čaj" na vatě, přiložit, nechat působit).

Určitě vizte také stánku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/612-unavene-oci-byliny-bylinky-babske-rady

Na okraj podotýkám, že je nutné naprosto respektovat názor lékaře. Léčivé rostliny mohou pomoci u počínajících potíží u obou zákalů, ale v případě vzniku glaukomu může pacient i přijít o zrak a tam je nutné řešení dle doporučení oftalmologa. Byliny jsou tedy o sprvném načasování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.