Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Glioblastom mozku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 428x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

10/2022 mi zistili zhubný nádor na mozgu - glioblastóm.

Nasledovala operácia, ožarovanie, chemoterapia. Momentálne medikamentózna liečba.

Celý nádor nebolo možné odstrániť a okolo neho sa vytvoril edém, ktorý očividne rastie a spôsobuje závažné zdravotné ťažkosti. Bolesti hlavy, nespavosť, občas už aj pomätenosť.

Prosím poraďte, či by pomohla ešte v mojom prípade ličba bylinkami vnútorne alebo aj vo forme obkladov prikladaných priamo na opuch.

Vopred ďakujem za pomoc a verím, že ešte je nejaká nádej pre moje uzdravenie.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Je mi to líto, ale u glioblastomu mozku bylinky bohužel nepomohou. Je to fatální/infaustní onemocnění, obzvl. v pokročilém stadiu. V nepokročilém stadiu je možnost léčby - vizte web zbynekmlcoch.cz -
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/neurologie-nemoci-vysetreni/lecba-glioblastomu-zhoubneho-nadoru-mozku-pomoci-viru-se-specialnimi-geny

Ke zlepšení kognitivních schopností je možné použít nootropicky působící léčivé rostliny. Doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
GINKGO BILOBA (jinan dvoulalotný) list sbíraný na konci léta, ROZMARÝNA LÉKAŘSKÁ nať, ŠALVĚJ LÉKAŘKÁ list, OŘEŠÁK KRÁLOVSKÝ přepážky z tvrdého oplodí, BAKOPA DROBNOLISTÁ (brahmí) nať rostoucí v tropických podmínkách (skleník), EKLIPTA BÍLÁ nať, KARDAMOM plod, SCHIZANDRA plod a VITÁNIE SNODÁRNÁ ideálně kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měl nebo měla zájem o bylinnou tinkturu pro prohloubení kognice na Vámi uvedené potíže (glioblastom mozku), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Tinkturu je možné užívat s různými léky typu SSRI antidepresiva, ale i léky na mebatolická onemocnění, vysoký krevní tlak apod.

Na okraj ještě podotýkám, že v zahraničí byly injikovány látky z konopí přímo k nádoru a přežití se u pacienta prodloužilo na dvojnásobek času (růst glioblastomu se zpomalil). Nicméně onemocnění se tím nevyléčilo.

Pokud bych měl já osobně glioblastom, aplikoval bych KALISII VONNOU a TRSNATEC LUPENITÝ - směsnou tinkturu. V minulosti byly dělány studie, které prokázaly zpomalení růstu, byť ne příliš zásadní.

Děkuji za Vaši důvěru v léčivé rostliny a medicinální houby.