Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Hemofilus influenze (hnisavá rýma, angína, zánět dutin) - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 144x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

3 týdny me i meho petileteho syna trapi hemofilus influenze - hnisava ryma, ucpane dutiny, hrozne zahleneni, kasel, bolest v krku. Je to bakterie, co bohuzel leze na ty oslabene. Poradite mi co na to? Pva jsme brali antibiotika, ale po dobrani priznaky zpatky.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na hnisavou rýmu, angínu, ucpané dutiny, zahlenění, kašel, bolest v krku doporučuji tinkturu z rostliny (přírodní širkokospektré antibiotikum bez nežádoucího účinku na mikrobiotu tlustého střeva) : PELARGONIE SIDONSKÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Na podporu imunity jak u dospělých, tak i u dětí se mi v praxi u mnoha bylinkových pacientů osvědčily následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.

Dle klinických studicí se jasně ukazuje, že na sílu imunity má zásadní vliv vitamín D. Vitamín D se dávkuje 1 kapka denně u dětí a 2 kapky denně u dospělých (sklenička s vitamínem D tedy vydrží velmi dlouho).

V dietetice doporučuji konzumovat MCT olej. Posiluje imunitu, opečovává sliznice, tlumí autoimunitní pochody a má mnohem mnohem více účinků na lidské zdraví.

Inhalace - doporučuji do aromalampy nebo formou napářky inhalovat silice (esenciální oleje) z rostliny HERMÁNEK PRAVÝ.

V rámci rekonvalescence doporučuji opět formou aromaterie EO z mateřídoušky, ev. čaj z této léčivé rostliny.

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste otec nebo matka dítěte) zájem o bylinné tinktury na Vámi uvedené potíže + vitamín D, ev. MCT olej, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.