Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Hemoroidy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 254x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Manžel 48let, 10 let problémy s hemeroidy, několikrát provedena Barronova ligatura, před 1,5 rokem operace zevních hem. longovou metodou, opět problémy.
Stravu, hygienu dodržuje, možná více pracovního stresu.
Prosím jakou bylinu, mast, tinkturu použít.
Moc děkuji za Váš čas.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na úvod sděluji, že hemoroidy a křečové žíly se léči stejně (příčinou je nepevná žilní stěna).

Na hemoroidy a/nebo křečové žíly (varixy) se používají stejné léčivé rostliny, protože příčinou potíží je nepevná cévní (žilní) stěna. Současně rostliny, které jsou uvedené níže jsou prospěšné pro potíže typu ateroskleróza (antina pectoris, špatné průchodná krkavice, aterosklerotické pláty na aortě, špatně průchodné cévy dolních končetin - tedy ischemická choroba dolních končetin ICHDKK, tendence ke vzniku hluboké flebotrombózy ad.)

VNITŘNĚ:
Na všechny výše uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

ZEVNĚ:
Zevně doporučuji aplikovat např. SH MAST (ta je vůbec nejlepší - i na krvácející hemoroidy), MAJORÁNKOVOU MAST, KOSTIVALOVOU MAST.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu a/nebo masti na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.