bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Herpes, opar rtů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 212x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Trpím oparem na rtech. Četla jsem zde, jak urychlit léčbu oparu. Můj problém je ten, že 1. den rty jemně svědí, do druhého dne přes noc otečou, jak vrchní, tak spodní celý ret, jako by sval zvodnatěl. Mazání způsobí, že to celé začne vysychat a mám po celém vrchním i spodním rtu jeden velký strup, který svědí, štípe, bolí, utvoří se praskliny ale otok neklesá. Okolo rtů je 1 cm kůže zanicená a trpím i 2 týdny, než se vše zhojí. Od července se mi to vrací každý měsíc. Prosim o radu, zda je možné předejít tomu, aby se opar vyrazil. Poprvé se mi to objevilo asi před 7 lety, od té doby se vyhodil asi 3x, ale letos od léta už po páté.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na opar rtů (herpes simplex) doporučuji vnitřně následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ČUBET BENEDIKT nať těsně před kvetením a/nebo PELARGONIE SIDONSKÁ 3 a více roky starý kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zevně se mi v praxi velmi osvědčila aplikace LICHOŘEŘIŠNICOVÉ TINKTURY a/nebo PROPOLISOVÉ TINKTURY. Také MED má příznivý účinek na léčbu a regeneraci kůže po výsevu oparu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.