Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Hodgkinův lymfom, křečové žíly - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 781x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych Vás moc požádat o doporučení bylinek (případně konkrétní tinktury) pro můj aktuální zdravotní stav.

05/2020 mi byl diagnostikován Hodgkinův lymfom. Prošla jsem úspěšně celou léčbou (4 cykly chemoterapie ABVD, tedy celkem 8 dávek chemoterapie). Nyní jsem 8 týdnů po poslední chemoterapii.
Chtěla bych Vás tedy moc poprosit o doporučení na celkové nastartování imunity a celého organismu po této náročné chemoterapii.

Také bych Vás poprosit o něco přírodního na křečové žíly. Dříve jsem měla pouze viditelné metličky na jedné noze a nevím, jestli na to měla vliv i ta chemoterapie, nebo všechny ty léky, které jsem během posledního půl roku brala, ale mám už na levém stehně a lýtku viditelnou křečovou žílu (zatím nevystupuje). Noha neotéka, nebolí, občas jenom cítím únavu.

Moc děkuji za jakoukoliv pomoc a doporučení.

Radka
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na rekonvalescenci po Hodgkinově lymfomu + mírnění následků chemoterapie doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen, VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ nať, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, LIŠEJNÍK ISLANSKÝ stélka.

Na léčbu křečových žil či třeba i hemoroidů doporučuji následující směs:
JÍROVEC MAĎAL květ nebo plod, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, TŘEŠEŇ pupeny, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.