Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Hojení spáleniny, popáleniny a regenerace kůže, pokožky

1 odpověď
(stránka otevřena 145x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: jako bylinou vnitřně podpořit hojení rány. Jde o ránu po úrazu, velikosti dlaně, bez kůže, rána se nebojí, vznikla nekrotická tkáň, ta byla odstraněna, léčba probíhá na oddělení spálenin ve FNKV.
Pacientka 70+

Děkuji a jsem s pozdravem.
Jana Samcová
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Zevně velice doporučuji
TŘEZALKOVÝ OLEJ a/nebo
MED S PROPOLISEM.

S oběma "záležitostmi" mám vynikající zkušenosti a opravdu neuvěřitelně hojí i kůži, která je odřená nebo poškozená až na škáru. Probouzí reparační a granulační schopnosti.

Ze mnou vyráběných mastí bych doporučoval SH mast ("superhojivá mast"). Bude bohužel k dispozici až v červnu nebo červenci 2023 (dělám ji vždy v létě).

Vnitřně doporučuji posilovat orgány PLÍCE (hybatel Kov) a JÁTRA (hybatel Dřevo). Tyto orgány dle tradiční čínské medicíny mají zásadní vliv na kvalitu kůže a pokožky. Které potraviny podporují plíce a játra vizte internet, ev. můžete stáhnout přednášku http://www.WebinarJatra.cz />
Z léčivých rostlin na podporu léčby kůže doporučuji tinkturu z rostliny DVOJZUBEC TROJDÍLNÝ. Rostlina je velmi univerzální na podporu léčby poruch kůže ve smyslu jak zranění, tak i různých zánětů nebo alergií kůže.

Pokud byste měla zájem o tinkturu z dvojzubce trojdílného, propolisovou tinkturu, neváhejte se na mne obrátit - info@bylinkyprovsechny.cz nebo messenger
http://www.zmfb.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.