Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Hořec a těhotenství - je možné používat hořec v době těhotenství?

2 odpovědi
(stránka otevřena 4437x)

Dotaz:

Dobrý den, trpím již několik let migrénami. V současné době jsem těhotná, migrény se objevují, ale vzhledem k těhotenství nemám moc možností, jak záchvat zavčas zastavit. Doktor věnující se čínské medicíně mi doporučil tablety hořce. Na dotaz, zda to není nebezpečné pro dítě, mi bylo odpovězeno, že při nejnižší možné dávce je to bez rizika. Chtěla bych znát názor dalšího odborníka na užívání hořce v těhotenství. Děkuji za odpověď

Odpověď na dotaz:

Hořec se nepoužívá v době těhotenství a při kojení. Je nutné použít jinou bylinu, která Vám zabírá na migrény a současně není kontraindikována v době těhotenství.
Velký článek o migréně a bylinkách je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/757-migrena-byliny-bylinky-babske-rady-bylinne-caje-a-tinktury

Odpověď na dotaz:

Tato informace se objevuje skoro ve všech zdrojích, ale nikde není vysvětleno, proč se nesmí užívat a co může v těhotenství způsobit. Podotýkám, že v pilulce není obsažen pouze hořec, ale i Děhel čínský, Šišák bajkalský, Prorostlík čínský, Jitrocel asijský, Rehmanie lepkavá, Žabník jitrocelový, Gardénie jasmínová, Řemdivák, Mandarinka nezralá, Zlateň indická, Lékořice lysá a dále druh hořce je Hořec drsný.