bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.

Dr. Mlčoch bude je poradně každý sudý den.
 

Horkost v krku, obava z koronaviru - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 44x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.


Včera 19.3.2020 nás paní ředitelka celkem v panice všechny po ránu poslala z práce domů, protože jí volala kolegyně, se kterou sedím shodou okolností já za pultem a jsem s ní denně v blízkém kontaktu, že je v karanténě, protože se setkala s pozitivním člověkem, který má koronavirus. Na testy ji ale neposlali. Má být prý jen 7 dnů doma.


Druhá kolegyně, která s námi dělá na poloviční úvazek, je na neschopence s virózou. Také se s tou kolegyní stýká, dokonce víc, než já, protože spolu tráví čas i po práci.


No a mě už asi 4 dny pálí v krku. Cítím tam horkost. Před pár dny jsem byla strašně unavená a celá bolavá, nemohla jsem pomalu unést ani pár knížek. Ale po dvou dnech to přešlo.


Teď jsem fyzicky v pořádku, jen mě pořád zlobí ta horkost v krku. Teploty nemám, jen mi běhá mráz po zádech a mám pocit, že mi hoří tváře. Naměřila jsem si včera 35,8 a ptom 36 stupňů. Takže pohoda.


Máme se v úterý všichni vrátit zpět do práce a mně jde o to, jestli nemám raději zůstat doma nechat si třeba napsat neschopenku. Tu kolegyni na testy neposlali, příznaky údajně nemá.


Rozhodně nepanikařím. Naopak jsm to já, kdo se snaží roznášet klid a pohodu, byť s varováním, že se to nesmí přeceňovat, ale ani podceňovat. Fakt nevyšiluji. Jen jsem byla na konci roku 4 měsíce nemocná, na TCM mi paní doktorka řekla, že nemám v pořádku imunitu, proto prý nemívám ani teploty, když onemocním. Tak nechci vypadat jako hypochondr, jen nechci to své tělo, když není úplně v pořádku, také vystavovat zbytečnému riziku.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Logicky nelze v této době doporučit nic jiného, než abyste byla doma - ideálně 7-10 dnů. Na 99,9% jste měla banální virozu, ale opatrnost je rozhodně na místě.

Z léčivých rostlin na virozy doporučuji KOZINEC BLANITÝ a ČUBET BENEDIKT. Jsou to silné protivirové rostliny.

Na posílení imunity ECHINACEA PURPUREA, KUSTOVNICE ČÍNKSÁ, ŘECKÝ HORSKÝ ČAJ ( = sideritis, hojník horský), HLÍVA ÚSTŘIČNÁ - ideálně ve formě tinktury.
Hlíva se nesmí tepelně zpracovávat ani krájet kovovým nožem (keramický nevadí) - kov a var ničí glukany, které velmi silně stimulují imunitu.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz, ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.