Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Imunita u malého dítěte - kašel, rýma, ztráta hlasu, horečky stále dokola

1 odpověď
(stránka otevřena 380x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Chtěla bych poprosit o radu, jak pomoci dvouapůlletému dítěti, které po návštěvě školky pořád kašle, smrká, má jakoby namožený hlas a horečky a není možné se toho zbavit. Paní doktorka říká počkat až to přejde, ale má to třeba i měsíc v kuse,
jako teď. Možná by to chtělo něco na podpoření imunity… Ale nevím jaké bylinky, nebo co takový malý človíček může, pokud vůbec něco… Nebo jak mu pomoci… při suchém kašli pláče, při mokrém se dusí hleny. Kapky do nosu ani sirupy proti kašli nezabírají a taky nechceme do něj cpát chemii stále dokola. Děkuji mnohokrát Helena

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K imunitě u dospělých i dětí je potřeba přistupovat komplexně. Vliv má mnoho faktorů - pohyb, strava a příjem koncentrovaného cukru, stav ledvin (dle tradiční čínské medicíny KOŘENEM IMUNITY JSOU LEDVINY), stav sleziny (dle tradiční čínské medicíny SLEZINA OPEČOVÁVÁ SLIZNICE, které jsou vstupním místem prakticky všech infekcí - dýchací cesty, trávicí systém).

A jedna z nedůležitějších "věcí, " které mají vliv na imunitu a v podstatě na všechno další v lidském těle (nálada, deprese, alergie, obezita, autoimunitní nemoci a choroby … ) je mikrobiom neboli mikrobiota střev.

Léčivé rostliny se mohou uplatnit v prevenci i léčbě, ale nejsou všespásné.

Delší dobu jsem zvažoval jak na Váš dostaz odpovědět, aby byl pro Vás co nejvíce přínosný a rozhodl jsem se, že Vám poskytnu odkaz na video, které jsem o imunitě natočil. Najdete ho na http://www.WebinarImunita.cz a pochopíte díky němu imunitu jak komplex dílků a ne jen jednotlivé dílky, které jsou vytržené z toho komplexu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.