bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Ischias, bolesti po zadní straně sehna - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 35x)

Dotaz:

Zdravím, pane doktore.
Potreboval bych pomoc / poradit bolesti sedací hyzdovy sval přesně hruskovy sval nerv Ischias - tradiční medicína nepomáhá injekce kapacky 7 dní nemocnice antibiotika. Co by jste doporučil? Zvažoval jsem masáže akupunkturu ❓pijavice ❓bahno ❓rašelina ❓.
Díky za radu doporučení. (SZ) Brno (Ani po týdnu na neuro Úrazové nemocnice jsem se nedozvěděl důvody a původ bolesti) (Myslím že původ by mohl být silný zánět a koupání v ledové vodě- nic jinýho mně nenapadá)
Děkuji za dgn *na dálku*
Petr Brno

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z dotazu není přesně jasné co Vám je, ale jako neurolog se domnívám, že nejde ani tak o zánět sedacího nervu, jako spíše o "bolesti od páteře", tzn. že jde o projekci, kdy je nějakým způsobem iritován kořen vycházející mezi pátým bederním obratlem a kostí křížovou, tedy o kořen vycházející z meziobratlového prostoru L5/S1. V takovém případně je žádoucí stav dovyšetřit - hlavně udělat CT nebo MR páteře.

Co se týče léčby těchto potíží, doporučuji:
- suché teplo, páteř neprochlazovat, nepřetěžovat
- aplikaci třezalkovéo (Janova) oleje
- vnitřně užívání rakytníku nebo rakytníkového oleje (má pozitivní vliv na pojivový a vazivový systém v těle, tzn. zlepšuje i stav meziobratlových plotének ad.)
- užívání tinktury z následujících rostlin a medicinální houby: ŠTÍROVNÍK RŮŽKATÝ, JALOVEC PLOD, JIDÁŠOVO UCHO, KOTVIČNÍK ZEMNÍ.

Třezalkový olej, rakytníkový olej i tinkturu Vám mohu v případě potřeby poskytnout. Ozvěte se mi, pokud budete chtít, na messenger zde:
https://www.facebook.com/zbynek.mlcoch

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.