Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ischias, bolesti po zadní straně sehna - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 815x)

Dotaz:

Zdravím, pane doktore.
Potreboval bych pomoc / poradit bolesti sedací hyzdovy sval přesně hruskovy sval nerv Ischias - tradiční medicína nepomáhá injekce kapacky 7 dní nemocnice antibiotika. Co by jste doporučil? Zvažoval jsem masáže akupunkturu ❓pijavice ❓bahno ❓rašelina ❓.
Díky za radu doporučení. (SZ) Brno (Ani po týdnu na neuro Úrazové nemocnice jsem se nedozvěděl důvody a původ bolesti) (Myslím že původ by mohl být silný zánět a koupání v ledové vodě- nic jinýho mně nenapadá)
Děkuji za dgn *na dálku*
Petr Brno
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z dotazu není přesně jasné co Vám je, ale jako neurolog se domnívám, že nejde ani tak o zánět sedacího nervu, jako spíše o "bolesti od páteře", tzn. že jde o projekci, kdy je nějakým způsobem iritován kořen vycházející mezi pátým bederním obratlem a kostí křížovou, tedy o kořen vycházející z meziobratlového prostoru L5/S1. V takovém případně je žádoucí stav dovyšetřit - hlavně udělat CT nebo MR páteře.

Co se týče léčby těchto potíží, doporučuji:
- suché teplo, páteř neprochlazovat, nepřetěžovat
- aplikaci třezalkovéo (Janova) oleje
- vnitřně užívání rakytníku nebo rakytníkového oleje (má pozitivní vliv na pojivový a vazivový systém v těle, tzn. zlepšuje i stav meziobratlových plotének ad.)
- užívání tinktury z následujících rostlin a medicinální houby: ŠTÍROVNÍK RŮŽKATÝ, JALOVEC PLOD, JIDÁŠOVO UCHO, KOTVIČNÍK ZEMNÍ.

Třezalkový olej, rakytníkový olej i tinkturu Vám mohu v případě potřeby poskytnout. Ozvěte se mi, pokud budete chtít, na messenger zde:
https://www.zmfb.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.