bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Jak dlouho užívat kopřivu - 14 dnů je málo nebo moc?

1 odpověď
(stránka otevřena 240x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Prosím, zda je možné uzivat caj z kopriv (jeden hrnicek rano) po delší dobu, než 14 dni. Babicce je 90 a výrazně se ji po kůře z kopriv ulevilo. Případně je nějaká další bylinka s podobnými účinky?

Babicka bere Vasocardin, Lussopres a Lozap, po roce “karantény doma” ji začínají otekat kotníky, je více bílá, k doktorovi samozřejmě nechce, neboť je stále vydesena, ze se tam muže chytnou Covid. D

ěkuji a přeji vše dobre.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Babička může užívat kopřivu ideálně 1 měsíc, pak by měla udělat měsíc pauzu.

Babička má slabé ledviny a proto je zřejmě chudokrevná a špatně jí odchází voda z těla.

Doporučuji Jančův ledvinový čaj. V případě zájmu ho mohu poskytnout. Podpoří ledviny, močové cesty a tím i případnou chudokrevnost.

Na posílení srdce a na léčbu hypertenzní choroby pro babičku můžete použít rostliny jako je např. HLOH OBECNÝ, JMELÍ BÍLÉ nebo ted v létě je velmi vhodný SRDEČNÍK OBECNÝ (BUŘINA), který chladí srdce a zanořuje psychiku (zklidňuje).

Vhodná jsou i režimová opatření - polohování končetin v sedě "do vzduchu" (na stůl), případně kompresní punčochy, ale i byliny podporující lymfatický systém - BŘÍZA list, JÍROVEC MAĎAL květ, JEHLICE TRNITÁ kořen (pozor, hodně silná, dávat málo! ), SVÍZEL PŘÍTULA nať, ad.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.