Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Jak pozat oslabené ledviny - podle vlasů a nekvalitních nehtů?

2 odpovědi
(stránka otevřena 864x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Jak zjistit oslabení ledvin ultrazvuk a krev odběry vše v pořádku játra ledviny mám z ys st zlazu a unav syndrom deprese.
Hledám příčinu svých potíží. Padají my vlasy řídké a masti se. Také lámou nehty vitamín B a Vápník hořčík beru nic nepomáhá. Léta se v tom placam.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Oslabené ledviny se poznají právě podle nekvalitních nebo padajících vlasů. Vliv může mít i výživa (ohledně výživi se prosím obraťte na nutriční terapeutku Zuzanu Švédovou - http://www.ZuzanaSvedova.cz).
Na okraj podotýkám, že nemusí oslabené ledviny nutně korelovat s patologickými elevacemi urey, kreatininu, ad. Bavíme se o oslabení energetickém (esence ledvin atd. - vizte knihy TČM). Příčin oslabení ledvin může být více - kromě ročního období jsou to hlavně zátěžové situace v životě - hodně práce, práce v noci, porod, úmrtí blízké osoby, klimakterium apod.
Ledviny můžete posílit např. Jančovým čajem

nebo tinkturou NOVO-VLAS, která má velmi příznivý vliv na růst vlasů, ale současně extrémně posiluje právě ledviny a to tím, že obsahuje kořen rostliny RDESNO MNOHOKVĚTÉ.

Za kvalitu nehtů jsou dle TČM odpovědná spíše játra. Ta můžete posílit opět dietetikou (úprava stravy), ale i dobrým psychickým rozpoložením (játra jsou sídlem hněvu, je-li v člověku) a samozřejmě i bylinami. TOP byliny na játra jsou ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ nať a/nebo OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ čerstvě rozemleté semeno (na jídlo nebo ve formě tinktury).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

stav Vašich vlasů je odrazem vnitřního prostředí. Organismus nikdy nepošle výživu do vlasů, pokud by ji měl uspořit na úkor sebe. Vlasy jsou "pouze" okrajovou částí, stejně, jako nehty.
Svou velkou roli zde hraje také stres, který vychyluje acidobazickou rovnováhu a tělo pak spotřebovává minerální látky, jako je hořčík, vápník, zinek atd.

Osobně bych se zamyslela, jaký můj život ve skutečnosti je, zda jsem v něm šťastná, docházím si pocitu naplnění. Poté bych zapřemýšlela nad výživou.
Syntetické minerály se sice mohou vstřebat, budete-li je však zařazovat do stravy, z přirozených potravin, pro tělo je vždy mnohonásobně lepší.
Doporučuji se zaměřit na křemík: ovesné vločky, sem tam i brambory ve slupce, čaj z přesličky rolní, kterou zkombinujte s citrónovou trávou, jáhly.
Jáhly doporučuji, vlasy jsou po nich pevné a lesklé.
Dále, mořské řasy, pěkné množství minerálů a omega 3 NMK, oleje, zejména lněný, není-li u Vás estrogenová dominance.
Konopné semínko. Ořechy.
Dbát na celkovou skladbu jídelníčku, kvalitnís nídaně, oběd, svačina a večeře, dávat pozor i na to, aby energie neklesla pod bazální potřebu, pak vlasy padají, jsou křehké a lámou se.
Co nejméně vlasy vysoušet fénem, žehlit co nejméně, zaměřit se na šetrnou vlasovou kosmetiku.

Teď na jaře doporučuji kopřivový oplach, vlasy zpevní, obsahuje křemík.
Budete-li chtít se mnou pořešit jídelníček, kontaktujte mne prosím na mail: poznejsvezdravi@gmail.com

Mgr. Zuzana Švédová, DiS.
nutriční terapeutka