Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Jak zesílit účinky kalisie vonné biogenní stimulací?

1 odpověď
(stránka otevřena 107x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

byla jsem teď v Bystřici pod Hostýnem na přednášce a nevím jestli jsem zaslechla dobře, že výhonky kalísie vonné dát na týden do lednice pro zesílení účinků? Nebo celou rostlinu?  

A ještě jsem se chtěla zeptat co na bolestivou menstruaci.

Mockrát děkuji za odpověď. A ještě jednou díky za skvělou přednášku,   byla jsem podruhé a máte to vždy opravdu krásně zpracované.  

Hezký den.  

S pozdravem Simona 
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Výhonky nebo listy kalisie vonné se dají do lednice. Celá rostlina nikoliv.

Na bolestivou menstruaci a menstruační křeče (menstruační koliku) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MAJORÁNKA nať, DRMEK semínk, MOCHNA HUSÍ nať nebo kvetoucí nať, JMELÍ BÍLÉ list utržený z rostliny rostoucí v březnu na ovoceném stromě, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, ŘEBŘÍČEK OBECNÝ nať, MALINÍK list, MĚRNICE ČERNÁ nať nasbíraná těstně před kvetením.
Směs je osvědčená a funkční. Již ji "otestovaly" stovky žen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu (která se používá pouze ve 2. polovině cyklu, tzn. od cca. 14. dne) na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Bolestivá menstruace je dle tradiční čínské medicíny (TČM) vždy spojená s játry (tedy s elementem dřeva). Více informací zde: http://www.WebinarJatra.cz />
Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na
http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.