Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Jakou bylinou nahradit lék Stacyl?

2 odpovědi
(stránka otevřena 908x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Prodělala jsem otok očního nervu, jedinou léčbou bylo ředění krve warfarinem. Mám zvýšenou srážlivost krve (leidenskou mutaci), a proto mi po vysazení warfarinu bylo doporučeno užívat každý den stacyl. Lze tuto antiagregační léčku nahradit nějakou tinkturou z bylin a v jakém režimu užívání.
Děkuji předem za odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji Vám užívat tinkturu z KOMONICE LÉKAŘSKÉ. Má poměrně radikální účinky, takže je nutné rostlinu dávkovat přesně - idelně ve formě tinktury. Podobný účinek má VRBA, JIDÁŠOVO UCHO (boltcovitka bezová).

Pokud máte oční nerv poškozený, mohu Vám doporučit léčivé rostliny. Dotaz případně znovu uložte jako nový do poradny http://www.BylPor.cz

Z komonice (i z vrby a boltcovitky) vyrábím bylinnou tinkturu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Ještě by mě zajímalo, zda mohu tinkturu z komonice užívat bez přerušení nebo zda je nutné udělat přestávku. Pokud ano, tak na jak dlouho a po jaké době užívání. Stacyl mi bylo doporučeno užívat každý den.
Oční nerv mám poškozený, bylo mi sděleno, že se jedná o nevratný stav. K otoku došlo v roce 2016. Pokud existují bylinky, které mohou poškození nervu zmírnit nebo působit jako prevence, budu vděčná za vaši radu.