bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Je hloh vhodný na pískání, hučení v uších - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 38x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore
děkuji za pěkné video??, informace o bylinkách???.
Mám na Vás prosbu, doporučil by jste hloh. tinktůru při tinnitu, prosím jakou dávku - pískot již 3. měs. u mladistvého který bere lék na prokrvení Betaserc ten mu od února částečně ulevil, ale to křupání co se ozývá v uchu, pocit horkosti za uchem až pálení při každodenním sprchování, jde to v pruhu za ušní kostí mízní uzliny. Děkuji Vám předem za odpověď. Syn je váhově v normě, jiné léky než doporučené výživ. doplňky nebere. Vyskytuje se u něj od raného věku alergie pachová pocity na zvracení z vajec, ryb takže jsem musela zcela u něj vyloučit Ještě bych doplnila že synovi téměř v tu dobu kdy se mu objevil tinnitus na pravé straně, tak se mu zhoršilo otevírání čelistního kloubů také na té samé straně, v levo zase čelist. kloub přeskakuje. Synovi bylo uděláno RTG v poradně pro poruchy čelist. kloubu a pan MUDr. Machoň potvrdil a zjistil že na pravé straně je čelist. kloub zadřený a bez chrupavč. destičky, v levo se mu čelist. kloub vykloubuje. V 1/2020 mu dělali v nemocnici RTG krční páteře, které je v pořádku. Synovi se k tomu zjistilo dle rychlého růstu v pubertě 14 let, že se mu rozvíjí skolióza ta byla potvrzena na ortopedii v Motole, tak Scheuermannova nemoc hrudní páteře. (výrazný hrb). Nyní probíhá RHB páteře, syn si uvolňuje dle dop. MUDr. Machoně 3 krát denně čelist. kloub, před 2 lety nosil trvalá rovnátka na spodních zubech. Nyní jsou spojeny drátkem aby se mu nerozlézaly. Souvislost tinnitu a zadřeného čelist. kloubu nebyla synovi potvrzená. Ortoped synovi zakázal na 1/2 roku (kdy bude další kontrola) pohyb v TV i ostatní sport. Neměl by se předklánět-ohýbat a doskoky. Tinnitus je nepříjemný ve zhoršení se v soustředění na studium, o usínání nemluvě. Raději jsem zde popsala většinu synových potíží a to kvůli možným souvislostem. Ještě jednou Vám předem děkuji za odpověď a zdravím Vás. ??

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pokud jde o křupání v uších, domnívám se, že nejde o pravý tinnitus. Doporučuji vyšetření na ORL se stanovením správné diagnózy. Můj odhad je, že půjde problém s Eustachovou trubicí.

Klasické byliny na tinnitus jsou (tato informace je spíše pro osoby, které mají klasický tinnitus) :
na cévní tinnitus (pískání, hučení v uších) vhodný ještě YZOP, GINKGO, KOKOTICE ČÍNSKÁ, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ, KYPREJ VRBICE a RDESNO MNOHOKVĚTÉ (starší kořen). Doporučuji aplikovat dlouhodobě ve formě směsné tinktury. Některé z uvedených léčivých rostlin jsou nevhodné k maceraci ve vodě a proto je alkoholová tinktura volbou číslo jedna.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.