Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Je hloh vhodný na pískání, hučení v uších - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 1054x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore
děkuji za pěkné video??, informace o bylinkách???.
Mám na Vás prosbu, doporučil by jste hloh. tinktůru při tinnitu, prosím jakou dávku - pískot již 3. měs. u mladistvého který bere lék na prokrvení Betaserc ten mu od února částečně ulevil, ale to křupání co se ozývá v uchu, pocit horkosti za uchem až pálení při každodenním sprchování, jde to v pruhu za ušní kostí mízní uzliny. Děkuji Vám předem za odpověď. Syn je váhově v normě, jiné léky než doporučené výživ. doplňky nebere. Vyskytuje se u něj od raného věku alergie pachová pocity na zvracení z vajec, ryb takže jsem musela zcela u něj vyloučit Ještě bych doplnila že synovi téměř v tu dobu kdy se mu objevil tinnitus na pravé straně, tak se mu zhoršilo otevírání čelistního kloubů také na té samé straně, v levo zase čelist. kloub přeskakuje. Synovi bylo uděláno RTG v poradně pro poruchy čelist. kloubu a pan MUDr. Machoň potvrdil a zjistil že na pravé straně je čelist. kloub zadřený a bez chrupavč. destičky, v levo se mu čelist. kloub vykloubuje. V 1/2020 mu dělali v nemocnici RTG krční páteře, které je v pořádku. Synovi se k tomu zjistilo dle rychlého růstu v pubertě 14 let, že se mu rozvíjí skolióza ta byla potvrzena na ortopedii v Motole, tak Scheuermannova nemoc hrudní páteře. (výrazný hrb). Nyní probíhá RHB páteře, syn si uvolňuje dle dop. MUDr. Machoně 3 krát denně čelist. kloub, před 2 lety nosil trvalá rovnátka na spodních zubech. Nyní jsou spojeny drátkem aby se mu nerozlézaly. Souvislost tinnitu a zadřeného čelist. kloubu nebyla synovi potvrzená. Ortoped synovi zakázal na 1/2 roku (kdy bude další kontrola) pohyb v TV i ostatní sport. Neměl by se předklánět-ohýbat a doskoky. Tinnitus je nepříjemný ve zhoršení se v soustředění na studium, o usínání nemluvě. Raději jsem zde popsala většinu synových potíží a to kvůli možným souvislostem. Ještě jednou Vám předem děkuji za odpověď a zdravím Vás. ??
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pokud jde o křupání v uších, domnívám se, že nejde o pravý tinnitus. Doporučuji vyšetření na ORL se stanovením správné diagnózy. Můj odhad je, že půjde problém s Eustachovou trubicí.

Klasické byliny na tinnitus jsou (tato informace je spíše pro osoby, které mají klasický tinnitus) :
na cévní tinnitus (pískání, hučení v uších) vhodný ještě YZOP, GINKGO, KOKOTICE ČÍNSKÁ, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ, KYPREJ VRBICE a RDESNO MNOHOKVĚTÉ (starší kořen). Doporučuji aplikovat dlouhodobě ve formě směsné tinktury. Některé z uvedených léčivých rostlin jsou nevhodné k maceraci ve vodě a proto je alkoholová tinktura volbou číslo jedna.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.