bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ječné zrno - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 351x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.

Jsou bylinky ktere by šly použit na lečbu ječneho zrna v oku. Trapi mě celkém časte vraceni se ječneho zrna na očnim mě daji mast maxitrol vždy se to ztratilo. Jen ted se to ječne zrno v horním vičku nechce vubec ztratit a když se to neztrati tak mě na očnim řikali jedině operace. Tak jsem chtěl se zeptat jestli nejsou bylinky co bych mohl zkusit na to ječne zrno.

Děkuji .

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Zvyšte přísun vitaminů C a skupiny B. Při utvoření ječného zrna popíjejte čaj z listu černého rybízu: 5 lžic listu vyluhujte v 0,5 l studené vody asi 1 hodinu. Pak pomalu zahřívejte až k varu, ale nevařte, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 1x denně ještě několik dnů po vymizení potíží.

Smíchejte 20 g heřmánku pravého, 20 g světlíku lékařského a 10 g měsíčku lékařského. Přelijte 2 čajové lžičky 200 ml vroucí vody, 3 minuty vyluhujte, sceďte. Teplé obklady přikládejte 3x-4x denně.

Zevně dále můžete použít SPORÝŠ, SVĚTLÍK, PELARGONIE SIDONSKÁ kořen. Vynikající na hluboko uložené zapouzdřené záněty jsou také TEA TREE OIL a PROPOLISOVÁ TINKTURA.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.