bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ječné zrno, chalazion - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 524x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Obracím se na Vás s dotazem ohledně léčby opakujícího se zrna (chalaseon).

Poprvé jsem absolvovala excizi tohoto útvaru v srpnu 2020 a měsíc na to v září 2020 jsem zjistila, že se mi zopakoval. Nyní jsem byla před 14 dny opět na excizi a dnes vidím, že se mi zase obnovuje. Jsem z toho už nešťastná.

Prosím poraďte mi, co dělat, abych se toho zbavila a nemusela znovu na zákrok. Mám doma akorát mastičku Dexa-Gentamicin a mám objednaná homeopatika Staphysagria 9CH, ale nevím, jestli to pomůže.

Velice děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Zvyšte přísun vitaminů C a skupiny B. Při utvoření ječného zrna popíjejte čaj z listu černého rybízu: 5 lžic listu vyluhujte v 0,5 l studené vody asi 1 hodinu. Pak pomalu zahřívejte až k varu, ale nevařte, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 1x denně ještě několik dnů po vymizení potíží.

Smíchejte 20 g heřmánku pravého, 20 g světlíku lékařského a 10 g měsíčku lékařského. Přelijte 2 čajové lžičky 200 ml vroucí vody, 3 minuty vyluhujte, sceďte. Teplé obklady přikládejte 3x-4x denně.

Zevně dále můžete použít SPORÝŠ, SVĚTLÍK, PELARGONIE SIDONSKÁ kořen. Vynikající na hluboko uložené zapouzdřené záněty jsou také TEA TREE OIL a PROPOLISOVÁ TINKTURA.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.