bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kalcifikace tepen - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 309x)

Dotaz:

Dobry den.


Čakáme ešte na potvrdenie nálezu pri vyšetreni, ale čo by ste doporučili na kalcifikaci obratlovej tepny v rozsahu C5 až C6?

Dalej riesim tinnitus, mam zeleny zakal, slabo vidim (3,5 dioptrie) do dialky a vraj kto ma problem s cievama, tak ma isto aj problem s crevom.

V minulosti som mala v praci velmi vela stresu.

Stravu si takmer denne varim, snazim sa o pestru stravu s vacsim mnozstvom zeleniny len v zime jej cerstvej jem menej,
pohybu doposial bolo malo, ale uz sa to zlepsuje, z doplnkov psyllium, omega 3, b17, milgamma (b vit.), magnezium, od dnes vit. K2 a d3 a doberam coriolus lebo som mala pred rokom atyp. bunky na deloznom cipku. Na mesiac som vysadila tebokan. A denne mam terapiu na bemer pristroji.

Dakujem za odpoved

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na "zvápenatělé" cévy, tedy na aterosklerozu, či po Vašem kalcifkaci tepen doporučuji následující léčivé rostliny - ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ČESNEK MEDVĚDÍ list, JAHODNÍK list, JMELÍ BÍLÉ list (sbíraný v březnu na ovocném stromě), JÍROVEC MAĎAL květ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ ideálně plod, RAKYTNÍK plod (nebo i rakytníkový olej), HLOH OBECNÝ pupeny.

Na okraj podotýkám, že neexistuje léčivá rostlina či medicinální houba, která by se věnovala pouze úseku obratlové tepny v mezobratové etáži C5-6. Pokud se léčí cévy, tak vždy všechny bez výjimky ; ) - tzn. aorta, tepny orgánové, končetinové, žíly atd.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.