Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kaloba - náhrada

2 odpovědi
(stránka otevřena 1201x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.


Při silném kašli a velkých bolestech na levé straně hrudníku mi doporučila paní doktorka kapky Kaloba. Že je to prý šetrnější k organismu než jiné léky. Kupuji si je každý rok a opravdu mi pomáhají. Vyčetla jsem z letáku, Kaloba® je rostlinný lék (fytofarmakum) s obsahem extraktu z kořene Jihoafrické pelargonie.
Mimo tyto kapky užívám zázvorový čaj s citronem, medem šetřím, jsem cukrovkář. Taky kupuji jitrocelový sirup bez cukru. Ten užívám hned při prvních příznacích kašle. Vařím si česnekové polívky a vše do čeho se dá česnek přidat. Chci se zeptat, na Váš názor, zda by bylo lepší nahradit Kalobu jinýma bylinkama. Jitrocel jsem si nasušila taky na čaje, které piju.


Děkuji za odpověd.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Kalobu znám, jde o pelargonii sidonskou. Rostlinu pěstuji (mám ji ze severozápadního Německa), vyrábím i tinkturu z ní (tedy v poradstatě Kalobu).. Účinky pelargonie sidonské jsou uvedené zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1984-pelargonie-sidonska-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani
Rostlina má opravdu mocný účinek na infekce a není důvod ji zaměňovat za jinou rostlinu. Jde o "nejvyšší level" a lze ji připodobnit k velmi silné lichořeřišnici, nicméně dle mého názoru je pelargonie silnější.


Říká se, že pokud něco funguje, nemá se to opravovat. Zde spíše upravovat. Dle mého názoru děláte vše správně. Doporučuji nicméně používat tinkturu na imunitu ,abyste Kalobu měl nebo měla (z textu není patrné, zda jste muž nebo žena) jen jako lék a ne jako prevenci. Jako prevence by měla právě sloužit tinktura na posílení imunity, kterou doporučuji užívat již někdy od října.

Důležitá je i dietetika - jíst malé množství např. rakytníku a medu - ale denně.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

bolavé místo mezi prsty u nohy