bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Karpální tunel - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez operace a léků

1 odpověď
(stránka otevřena 931x)

Dotaz:

Dobrý den,
prosím Vás mohl by jste mi doporučit nějaké bylinky na karpální tunel. Bolesti stupňují hlavně v noci, teď poslední dny i přes den.
Děkuji moc.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Přechodnou úlevu může přinést rozmarýnová mast. Uspokojivé léčebné úspěchy se uvádí u kostivalu lékařského - mast nebo tinktura lokálně + teplo.
Nicméně zásadní jsou režimová opatření (polohování) a léčba (fytzioterapie, neurologická péče spočívající v redukci otoků nervus medianus v oblasti úžiny), která nicméně bohužel finálně spočívá v dekompresi vazu, který se jmenuje ligamentum carpi transversum (tedy v operaci, kterou provádí chirurg nebo neurochirurg).
Mechanické "záležitosti" jako je např. kýla, úžinové syndromy (kam syndrom karpálního tunelu spadá) apod. byliny neumí vyřešit. Umí jen dočasně ulevit.
V případě neuropatických projevů při syndromu karpálího tunelu doporučuji použít tinktury z rostlin PUPEČNÍK ASIJSKÝ a TŘEZALKA TEČKOVANÁ a KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA (pozor, silná rostlina, musí se dávkovat v malém množství! ). Na neuropatické potíže jsou to vynikající léčivky.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.