bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Karpální tunel - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez operace a léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1080x)

Dotaz:

Dobrý den,
prosím Vás mohl by jste mi doporučit nějaké bylinky na karpální tunel. Bolesti stupňují hlavně v noci, teď poslední dny i přes den.
Děkuji moc.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Přechodnou úlevu může přinést rozmarýnová mast. Uspokojivé léčebné úspěchy se uvádí u kostivalu lékařského - mast nebo tinktura lokálně + teplo.
Nicméně zásadní jsou režimová opatření (polohování) a léčba (fytzioterapie, neurologická péče spočívající v redukci otoků nervus medianus v oblasti úžiny), která nicméně bohužel finálně spočívá v dekompresi vazu, který se jmenuje ligamentum carpi transversum (tedy v operaci, kterou provádí chirurg nebo neurochirurg).
Mechanické "záležitosti" jako je např. kýla, úžinové syndromy (kam syndrom karpálního tunelu spadá) apod. byliny neumí vyřešit. Umí jen dočasně ulevit.
V případě neuropatických projevů při syndromu karpálího tunelu doporučuji použít tinktury z rostlin PUPEČNÍK ASIJSKÝ a TŘEZALKA TEČKOVANÁ a KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA (pozor, silná rostlina, musí se dávkovat v malém množství! ). Na neuropatické potíže jsou to vynikající léčivky.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.