bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.
 

Karpály, syndrom karpálního tunelu, SKT - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez operace a léků

1 odpověď
(stránka otevřena 57x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
můžu Vás poprosit o jednu radu?
Táta má asi karpály v noci ho to bolí a já jsem si udělal domácí švédské kapky, můžu na tu ruku udělat obklad a nechat to přes noc?
Případně nějaké byliny.

Může užívat švédské kapky, které jsou v 38 procentním alkoholu moje 8 letá dcera, která má kompenzovanou myoklonicko astatickou epilepsii? Na EEG má ještě pořád aktivitu.

Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Přechodnou úlevu může přinést rozmarýnová mast. Uspokojivé léčebné úspěchy se uvádí u kostivalu lékařského - mast nebo tinktura lokálně + teplo.
Nicméně zásadní jsou režimová opatření (polohování) a léčba (fytzioterapie, neurologická péče spočívající v redukci otoků nervus medianus v oblasti úžiny), která nicméně bohužel finálně spočívá v dekompresi vazu, který se jmenuje ligamentum carpi transversum (tedy v operaci, kterou provádí chirurg nebo neurochirurg).
Mechanické "záležitosti" jako je např. kýla, úžinové syndromy (kam syndrom karpálního tunelu spadá) apod. byliny neumí vyřešit. Umí jen dočasně ulevit.
V případě neuropatických projevů při syndromu karpálího tunelu doporučuji použít tinktury z rostlin PUPEČNÍK ASIJSKÝ a TŘEZALKA TEČKOVANÁ a KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA (pozor, silná rostlina, musí se dávkovat v malém množství! ). Na neuropatické potíže jsou to vynikající léčivky.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.