Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kde roste, kde se dá sehnat vlaštovičník na bradavice

1 odpověď
(stránka otevřena 1702x)

Dotaz:

Dobrý den.
Hledám čerstvý, resp. živý vlaštovičník pro ošetření bradavice mé malé dcery. Mohl byste mi poradit, kde bych mohl to najít v Praze nebo v okoli?
Předem děkuji za Vaši pomoc.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vlaštovičník prodávám za 20 Kč, vizte zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/prodej/1-zive-bylinky
Bohužel ale jsem z olomouckého kraje (12.9.2018 pojedu do Brna).
Většinou roste vlaštovičník někde nenápadně v polostínu, ale nevadí mu ani přímé slunce. Častokrát ho nacházím na rumištních místech někde u stěny, vidívám ho také na okrajích lesů apod. Je to relativně hojná bylina. Letos bylo brzy jaro a proto je už druhá série vlaštovičníků (staré už zahynuly a ze semínek rostou právě teď nové rostlinky).
Další byliny vhodné na ošetření virového kožního onemocnění - bradavic jsou uvedené zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/934-bradavice-byliny-bylinky-babske-rady-tinktura-mast-obklad-z-bylinek
Jsou to např. měsíček lékařský, túje (= zerav), dále drchnička, orsej, rozchodník, kalisie (takový všelék, také ji prodávám - za 50 Kč), oregánový olej, netřes, náduť madagaskarská (také prodávám živou rostlinu za 50 Kč) nebo lichořeřišnice.
Dále účinné jsou také švédské kapky - https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/201-svedske-kapky-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-recept-navod
O všech uvedených bylinách píšu ve svém webu http://www.bylinkyprovsechny.cz


Děkuji za Váš příspěvek a důvěru.