Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Klebsiella močových cest - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 204x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Moje žena měla časté záněty močových cest. Lékaři zjistili ze jsem nositelem teto bakterie - tedy Klebsiela.

Po 5 injekcích Gentamicinu jsem stále pozitivní a bakterie je nějakým způsobem rezistentní.

Jen abych upřesnil jsem alergicky na lepek, laktozu, mandle… možná to spolu souvisí. Musím ji mít v sobě min. 8 let. Moc děkuji za radu.

Děkuji a jsem s pozdravem Petr Š.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na chronický nebo recidivující zánět močových cest (močovod, močová trubice, močový měchýř) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JALOVEC plod, PRŮTRŽNÍK nať (nejdůležitější bylina ve směsi!!! , protože má silně desinfekční účinky na močové cesty), VŘES kvetoucí nať, LICHOŘEŘIŠNICE semeno, MEDVĚDICE nať, VILCACORA kůra.
V praxi se mi tato směs velmi osvědčila a to hlavně právě na chronické infekce.

S ohledem na skutečnost, že má Vaše žena poměrně rezistentní klebsielu doporučuji k výše uvedené tinktuře přidat ještě tinkturu z kořene rostliny PELARGONIE SIDONSKÁ.

Dále na "prolévání" močových cest doporučuji VYLEPŠENÝ LEDVINOVÝ ČAJ, který obsahuje:
CELÍK ZLATOBÝL kvetoucí nať, PŘESLIČKA ROLNÍ zelená nať, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, RDESNO BLEŠNÍK nať, ČERNÝ SEZAM semeno.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měl zájem (pro manželku) o směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin a/nebo o vylepšený ledvinový čaj a/nebo o tinkturu z pelargonie sidonské, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi doporučuji podívat se na webinář (video) o ledvinách a močových cestách. Jsou v něm informace o tom, které léčivé rostliny, ale hlavně také strava podporují močové cesty a ledviny. Webinář je ke stažení na http://www.WebinarLedviny.cz Ve stejné stránce je i osnova webináře, kterou si můžete také prohlédnout.

Na okraj ještě podotýkám, že zásadní vliv na záněty močových cest má dle tradiční čínské medicíny prochlazení a to nejen pánve, ale i dolních končetin. Doporučuji proto mít vždy (hlavně v zimě) celé dolní končetiny, pánev a bedra v teple. Já osobně nosím celou zimu "podvlíkačky" pod běžnými kalhoty nebo tepláky a ty odkládám až někdy v březnu, kdy jsou teploty nad 10°C. Má to zásadní vliv na zdraví močových cest.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.