Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kombinace bylin šalvěj červenokořenná a šišák bajkalský - lze brát současně?

1 odpověď
(stránka otevřena 668x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Užívám tinkturu ze Šalvěje červenokořenné. Nyní jsem se dočetla, že hodně ředí krev. Pokud neberu léky na ředění krve, jen tinkturu, je nebezpečí při případném úrazu, že by docházelo k nějakému většímu krvácení? Prý před jakýmkoli plánovaným zákrokem by se bylina měla vysadit, ale neočekávané věci neovlivníme. Napadlo mě, kombinovat Šalvěj červenokořennou se Šišákem bajkalským, protože obě tyto bylinky řeší moje zdravotní problémy, navíc Šišák krvácení staví. Jen mám problém, protože nevím, zda si tyto dvě bylinky mezi sebou nevadí. Pokud ne, mohla bych si udělat kombinovanou tinkturu? Moc děkuji za jakoukoli radu, protože šalvěj mi již velice pomohla, ale chci ji brát i nadále.


Děkuji a jsem s pozdravem
Jana C.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Šalvěj červenokořenná působí spíše antiagregačně než-li antikoagulačně.
V kombinaci se šišákem bajkalkým byste ji mohla užívat.

Přesto pokud byste směs užívala dlouhodobě, doporučuji cestou praktického lékaře změřit tzv. INR - tedy srážlivost krve. Pak budete mít jistotu, že neohrožujete své zdraví a život. Pokud bude hodnota někde kolem 1-1,5, mělo by to být OK.

Nevím z jaké indikace užíváte šalvěj červenokořennou, ale pokud byste ji kvůli srážlivosti chtěla vysadit, napište mi do poradny co Vás trápí a můžeme najít alternativu, která nemá vliv na srážlivost krve.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.