Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kombinace kotvičník, bromelain, Liv.52 - je možné použít najednou?

1 odpověď
(stránka otevřena 1919x)

Dotaz:

Dobry den,
pan doktor bol by ste tak laskavy a poradil mi? Moze sa v jeden den sucastne uzivat, (v asi dvoch-troch hodinových odstupoch), pripravok na pecen Liv. 52, enzym Bromelain v jednej tablete s jodom a lecitinom, proteinovy napoj (po intenzivnom cviceni) a caj Kotvicnik zemny? Vzhladom na ucinne latky ci sa nemozu ovplyvnovat.
Uvedene mam odporucene uzivat z dovodu podpory liecby a sportovych aktivit.
Dakujem moc.
Spikal

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Nejsem internista, abych toto vyhodnotil, nicméně bych doporučoval u každého preparátu či přípravku odstup oněch 3 hodin. Ač je hodně lidí zvyklých brát ráno kombinaci třeba i 6 léků najednou, nejsem toho zastáncem a domnívám se, že je pak tělo přetíženo, nehledě na interakce léků, které mnohdy nejsou vůbec prozkoumány. Podobný postup by byl dobrý i u bylin.
Liv. 52 a Bromelain jsou ale asi doplněk stravy a to to druhé prostě jen enzym, takže ne léky, tzn. když byste to náhodou vzal vše najednou, asi se Vám nic nestane, ale jak jsem psal, pokud má tělo něco využít, lépe to izolovat a dávkovat po jenom.
Chápu, že chcete mít hezké vyrýsované svaly, ale nepřežeňte to jak se cvičením, tak s proteinovým nápojem (může být zátěží pro ledviny), tak s kotvičníkem. O údajném účinku na růst svalů vím.